تاکید روسیه بر همکاری همه جانبه برای مبارزه با تروریسم

۱۳ ثور ۱۳۹۵

sergey_lavrov_largeوزیر امور خارجه روسیه می گوید که برای از بین بردن تروریست و تروریسم باید به استفاده از تروریست ها خاتمه داد شود.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، سرگئی لاوروف در نشست امنیت بین المللی روسیه گفت که از تروریست ها به عنوان ابزاری برای برهم زدن توازن قدرت در منطقه یا تسویه حساب با حكومت ها استفاده می شود.

 به گفته وی، وضعیت دنیای امروز هر سال ناامیدكننده تر از سال گذشته است و تا زمانی كه بر جریان در حال رشد اختلاف و درگیری های بین المللی غلبه نشود و مكانیسم غلبه بر بحران بكار گرفته نشود، روند برهم خوردن ثبات؛ تمام منطقه را در بر خواهد گرفت.

 لاروف با اشاره به افغانستان و مشکلات در کشور اظهار داشت که این کشور یکی از مشکلات جدی امروز منطقه است که حل مشکلات آن نیاز جدی به همکاری همه جانبه دارد.

 وی افزود كه افغانستان از سوی گروه های وابسته به گروه تروریستی داعش مسموم شده است و برای مقابله با تهدیدها و چالش های امنیتی برآمده از آن، روسیه با شركای خود در آسیای مركزی همکاری جدی می کند.

 وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به چین، هند و پاكستان و سازمان های مختلف از جمله سازمان پیمان امنیت جمعی و سازمان همكاری های شانگهای که همکاران روسیه در مبارزه با تروریسم هستند، تاکید کرد که دیگر کشورهای جهان که در منطقه حضور دارند باید در این راستا همکاری جدی کنند.

 از سویی هم لاوروف تاكید كرد كه آتش افروزی در خاورمیانه و ایجاد اختلاف های قومی بسیار خطرناک است و حل و فصل درگیری های هر كشور فقط با مشاركت گروه های اصلی مردم اعم از گروه های قومی، دینی و سیاسی امكان دارد.

 به اعتقاد وزیر خارجه روسیه، «كار گروهی برای باز كردن گره اختلاف ها و بوجود آوردن نظام كنترول جهانی طبق واقعیت های قرن 21» تنها راه جلوگیری از ادامه آشوب و تنش می باشد كه نیازمند مذاكرات صادقانه و روشن و بدون تحمیل استندردها از سوی دیگر كشورهاست.

 این در حالی است که روسیه و کشورهای عضو پیمان امنیت جمعی از نفوذ گروه تروریستی داعش در آسیای مرکزی هراس داشته و به همین دلیل، کشورهای آسیای مرکزی هم مرز با افغانستان، به تحکیم جدی مرزهایشان پرداخته اند.

افغانستان،

امنیت

امنیتی،

تروریسم،

تهدیدها،

چالش،

سازمان ،

لارووف،

مقابله،

همکاری،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed