بیمه سلامت برای بیش از 270 هزار شهروند افغانستان در ایران

۱۴ حمل ۱۳۹۵

mohjerinمدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران از بهره مندی 278 هزار و 566 شهروند افغانستان از طرح بیمه سلامت در سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، احمد محمدی فر، امروز با تشریح گزارشی از عملکرد سال 94 اداره اتباع و مهاجرین خارجی، گفت که 2 هزار و 590 بیمار خاص شهروند افغانستان هم از خدمات این بیمه بهره مند شده اند.

وی اظهار داشت که در سال گذشته، بیش از 136میلیون افغانی (68 میلیارد و 462 میلیون و 280 هزار و 344 ریال) از سازمان ملل برای خدمت به مهاجرین افغانستان مطالبه شده است.

وی به تحصیل فرزندان شهروندان خارجی مقیم ایران نیز اشاره کرده و اظهار داشت که در سال گذشته شرایط مناسب برای تحصیل دانش آموزان مهاجر افغانستان در مکاتب فراهم شد به طوری که در سال گذشته 386 هزار و 269 تن در مکاتب ایران تحصیل کردند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران از ساخت سه مکتب در ولایت های فارس، قزوین و سمنان برای دانش آموزان پناهنده مقیم در سال گذشته خبر داده و گفت: علاوه بر این برنامه ریزی های لازم برای ادامه تحصیل در مقطع تکمیلی دانشجویان مهاجر در دانشگاه های کشور نیز انجام شد.

محمدی فر اظهار کرد که در سال 94 به 317 فقره پرونده تابعیت اتباع خارجی (عادی) رسیدگی و این پرونده ها به وزارت خارجه ارجاع شده است.

محمدی فر با اشاره به طرح آمایش 10 نیز افزود: این طرح برای 870 مهاجر افغانستان در سال 94 اجرا و عملیاتی شد.

هرچند رفت و آمد مهاجران افغانستان طی 10 سال گذشته از طریق مرزهای خراسان و سیستان به علت انسداد مرزها در سال های اخیر کمتر شده است؛ اما آنها کماکان از طریق پاکستان و مرز بلوچستان به صورت قاچاق وارد ایران می شوند.

ایران،

بیمه،

تابعیت،

دانشجویان،

سلامت

صحی،

مرزها،

مکاتب،

مهاجرین،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed