امریکا کره شمالی را خشمگین کرد

North Korea moves missile laiunchersکره شمالی پس از انتشار پیش نویس قطعنامه جدید تحریمی شورای امنیت بر علیه این کشور، خشمگین شد و امریکا را تهدید به نابودی کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، کره شمالی مدعی شده است که پیش نویس قطعه نامه تحریمی بر علیه کشور با هدایت و رهبری امریکا صورت گرفته است.

روزنامه «رودونگ سینمون» ارگان حزب کارگر کره شمالی روز جمعه با انتشار مطلبی که یونهاپ خبرگزاری کره جنوبی نیز به آن پرداخت، اعلام کرد که امریکا را در راستای تحرکات جنگ طلبانه بر علیه پیونگ یانگ، از کره زمین محو می کند تا دنیا رنگ آرامش به خود ببیند.

امریکا در واکنش به آزمایش اخیر هسته ای و پرتاب موشک بالستیک توسط کره شمالی، با ارائه پیش نویس قطعنامه ای به شورای امنیت سازمان ملل، خواستار اعمال شدیدترین تحریم های ممکن علیه کره شمالی شده که این موضوع عصبانیت شدید پیونگ یانگ را در پی داشت.

از سوی دیگر، کره شمالی در حالی امریکا را تهدید به نابودی کرده که این کشور قرار است برای اولین بار بزرگترین رزمایش سالانه مشترک خود با کره جنوبی را با حضور ۳۰۰ هزار نیروی نظامی دو کشور در ماه آینده میلادی (مارس) در شبه جزیره کره برگزار کند.

این در حالیست که امریکا تلاش دارد سامانه های موشکی «تاد» خود را نیز در خاک کره جنوبی مستقر نماید؛ تلاشی که علاوه بر کره شمالی با نگرانی هایی از جانب چین نیز همراه بوده است.

روزنامه «رودونگ سینمون» در بخشی از گزارش خود آورده است: پیونگ یانگ به دلیل تحرکات مشترک آمریکا و کره جنوبی، هر دو کشور را به دریایی از آتش مبدل خواهد کرد.

کره شمالی تهدید کرده است که اگر امریکا و کره جنوبی مصرا به دنبال برگزاری رزمایش مشترک باشند، دو کشور را به آتش کشیده و آنان را با خاک یکسان می سازد.

رزمایش کی ریزالو ( عزم راسخ ) امریکا و کره هر سال در ماه مارس (حمل و ثور) برگزار می شود اما این بار هدف این رزمایش از سوی آنان، آمادگی برای حمله به کره شمالی و نابودی این کشور و مهمتر از همه، از بین بردن رهبر آن «کیم جونگ اون» عنوان شده است.

ارگان حزب کارگر کره شمالی در ادامه مطلب خود با طرح این پرسش از امریکا و کره جنوبی، می نویسد: «شما به چه جراتی ما را تهدید می کنید، پس بگذارید با ۱۰ میلیون فروند موشک هر دوی شما را با خاک یکسان کنیم.»

پیونگ یانگ هر زمان احساس تهدید می کند و به زمان برگزاری این رزمایش سالانه نزدیک می شود مواضع شدید خود را علیه برگزارکنندگان آن اعلام می کند.

این کشور بارها تاکید کرده که برگزاری این رزمایش با هدف حمله به کره شمالی است و نوعی اعلان جنگ علیه این کشور به حساب می آید.

روزنامه کره شمالی این بار در تحکیم مواضع این کشور عکس هایی نیز از جنگ سال های ۱۰۵۰ تا ۱۹۵۳ کره و تصرف کشتی آمریکایی پوبلو در سال ۱۹۶۸ میلادی منتشر کرده است.

کره شمالی اعلام کرده، اگر زمانی رهبر این کشور مورد تهدید قرار گیرد میلیون ها جوان این کشور خود را به بمب های انسانی برای دفاع از او تبدیل خواهند کرد.