اعلامیه حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان در باره حوادث اخیر در کابل

۱۳ جوزا ۱۳۹۶

حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان به رهبری الحاج “محمد محقق” معاون ریاست اجرایی در رابط با حوادث اخیر در کابل اعلامیه صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، در این اعلامیه حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان، از رهبری دولت وحدت ملی، اخصَّاً نهادهای امنیتی می خواهد که حد اکثر تلاش های خود را در راستای تأمین امنیت و حفظ حقوق مدنی و قانونی شهروندان به کار بگیرند.

اعلامیه به شرح ذیل منتشر شده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اعلامیه حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان در رابطه با حوادث اخیر در کشور

حادثه چهار شنبه خونين ١٠جوزاى كابل و حوادث متعاقب آن یک بار دیگر نشان داد که کشور در معرض تهدیدات جدی قرار داشته وثبات سیاسی و امنیت عمومی كشور در معرض خطر جدی قرارگرفته است و این امر ایجاب اين را می کند که جوانب سیاسی داخل نظام با هوشیاری و مسئولیت بیشتری با قضایای کشور برخورد نموده امنيت و وحدت ملى را حفظ نمايند .

حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان، ضمن تقبیح حرکت تروریستی و حرمت شکنانۀ روز چهار شنبه که سبب شهادت وجراحت جمعی زیادی از مردم ملکی و بی گناه گردید و حمله کور و بد اندیشانه امروز در جريان مراسم خاکسپاری ، از تمامی جوانب و جهات سیاسی می خواهد که با درک حساسیت اوضاع کنونی، راه همکاری و همسویی را مد نظر قرار داده و در عبور کشور از بحران دشوار و فرسایندۀ کنونی، مردم افغانستان را یاری رسانند.

احترام به قانون ورعايت نظم و نيز آزادی های مدنی شهروندان دو مقوله ايست كه به هیچ وجه قابل اغماض نیست كه هردوجانب بايد رعايت كنند .

حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان، از رهبری دولت وحدت ملی، اخصَّاً نهادهای امنیتی می خواهد که حد اکثر تلاش های خود را در راستای تأمین امنیت و حفظ حقوق مدنی و قانونی شهروندان به کار بگیرند.

بار دیگر ضمن تاکید بر حفظ انسجام و اتحاد ملت در مقابله با تروریزم ، به اراوح بلند شهدای حوادث اخیر اتحاف دعا نموده برای مجروحان شفای عاجل خواهانیم.

والسلام على جميع عبادالله الصالحين

حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان
كابل ١٣ جوزاى ١٣٩٦

اعلامیه

امنیت

حزب وحدت

حکومت

حوادث اخیر

شهدا

کابل

مردم افغانستان


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.