اعدام ده ها شورشی در سوریه

۲۳ جدی ۱۳۹۲

شورشیان  دولت اسلامی عراق و شام، وابسته به القاعده،  در درگیری در سوریه  ده‌ها شورشی رقیب را اعدام کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، گروه به اصطلاح ناظر حقوق بشر در سوریه روز یکشنبه (۲۲ جدی) اعلام کرد، این  افراد دو روز قبل در ولایت “الرقه” واقع در شمال شرق سوریه اعدام شدند.

یک عضو گروه به اصطلاح ناظر حقوق بشر سوریه که خواست نامش فاش نشود، گفت بیش از یکصد شورشی از جبهه النصره وابسته به القاعده و گردان “احرار شام ” در این  درگیری‌ها اعدام شدند.

این عضو گروه به اصطلاح ناظر حقوق بشر در سوریه گفت: حدود ۷۰ جسد که بیشتر آن‌ها از ناحیه سر هدف شلیک گلوله قرار گرفته بودند، جمع آوری  و تحویل شفاخانه  ملی الرقه شدند.

درهمین حال گفته می‌شود که شورشیان دولت اسلامی شام وعراق کنترل بیشتر بخش‌های شهر الرقه را به دست گرفته‌اند، این گروه شورشی ماه‌هاست که الرقه را مقر خود قرار داده است.

در هفته  اخیر درگیری میان گروه‌های شورشی مورد حمایت خارجی در مناطق شمال سوریه شدت گرفته است.

به گزارش گروه به اصطلاح ناظر حقوق بشر سوریه، دستکم ۷۰۰ نفر از جمله غیرنظامیان در جریان ۹ روز درگیری میان گروه‌های شورشی در سوریه کشته شده‌اند.

روزنامه ديلی تلگراف انگليس بر اساس اسناد وزارت دفاع اين کشور گزارش داده است، حدود یکصدهزار شبه نظامی در سوريه فعال  هستند.

بر اساس گزارش اين روزنامه که بر پايه ارزيابي‌های اطلاعاتی و مصاحبه با خود شبه نظاميان است، شبه نظاميان از زمان آغاز درگيری‌ها در سوريه به یک هزار گروه تقسيم شده‌اند.

اعدام،

ده ها

سوریه،

شورشی،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.