اعتصاب زنان در زندان ولایت پروان

۸ حمل ۱۳۹۴

مقامات محلی در ولایت پروان در شمال کشور می گویند که شماری از زنان در زندان این ولایت دست به اعتصاب زده و لب هایشان را با تار و سوزن دوخته اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، نادره گیاه، رییس امور زنان ولایت پروان می‌گوید که ۲۰ تن از زنان زندانی در این ولایت از روز پنج‌شنبه به این‌طرف اعتصاب غذایی کرده و شماری از آنان لب‌هایشان را با تار و سوزن دوخته‌اند.

گفته می‌شود آنان به دلیل این‌که در هشتم مارچ، روز جهانی زن کاهش بخششی در جرم برای‌شان وضع نشده، دست به چنین عمل‌کردی زده‌اند.

خانم گیاه می‌گوید جرم بیشتر زنان اعتصاب‌کننده قتل است و آنان گفته‌اند که تا زمان آوردن کاهش و یا بخشش در مدت حبس‌شان، اعتصاب را ادامه خواهند داد.

عبدالواحد، مدیر زندان ولایت پروان می‌گوید که این زنان جرم‌شان سنگین است و به همین دلیل از بخشش‌های مناسبتی بی‌ بهره مانده‌اند.

به گفتۀ وی، یک خانم در روز جهانی زن در هشتم مارچ مورد بخشش قرار گرفته و آزاد گردیده و سه‌ تن آنان در زمان زندان‌شان کاهش آمده‌ است.

در حال حاضر حدود ۶۰۰ زندانی زن و مرد در پیوند به جرایم گوناگون، از جمله قتل در زندان ولایت پروان در بازداشت به سر می‌برند.

اعتصاب،

پروان

زنان ،

زندان،

مقامات،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed