اسرائیل داعش را در جذب نیرو کمک می کند

سفیر روسیه در سازمان ملل متحد می گوید: اسرائیل به شبه نظامیان داعش در جذب نیروی تکفیری از قفقاز و آسیای مرکزی کمک می کند تا به گروه های تروریستی مورد حمایت خارج در سوریه بپیوندند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از خبرگزاری فرانسه، ویتالی چورکین در نامه ای که در دهم فبروری به شورای امنیت سازمان ملل فرستاد، نظر خود را اعلام کرد و توضیح داد که مسئولان جذب نیروی داعش، ظاهرا یک شبکه در ولسوالی ایلات اسرائیل برای جذب جنگجویان خارجی از اتحاد جماهیر شوروی سابق، تشکیل داده اند.

بر اساس این نامه یک روسی الاصل به نام روسلان الکسی خایباولف شبکه را رهبری می کند. این شخص در ایلات زندگی می کند و اقامت دائم اسرائیل را دارد .

این مسئولان در بازداشتگاه های اسرائیلی به خارجی ها گفتند که اگر موافق پیوستن به صفوف داعش پس از آزاد شدن هستند، با وکلا ارتباط برقرار کنند.

اسرائیل همچنین به خرید نفت از داعش متهم شده است. در اواخر سال گذشته روسیه تصاویر ماهواره ای منتشرکرده، که خطوط طولانی موترهای حامل نفت از مناطق تحت کنترل داعش در شمال شرقی سوریه به اسرائیل را نشان می دهد.

1 thought on “اسرائیل داعش را در جذب نیرو کمک می کند

  1. داعش ساخت وساز ممالک انگلیسی آمریکا اسرایل می باشد تمول مالی عمده توسط اسرائیل می گردد که هدف شان بد نامی دین مبین اسلام وتضعیف ممالک اسلامی و تضعیف ممالک آسیا میانه و بل اخره نابودی روسیه و چین و هند می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *