استقرار جنگنده‌های اف ۱۵ آمریکایی در ایسلند و هالند

۱۶ حمل ۱۳۹۵

139408201109324296492154آمریکا ۱۲ فروند جنگنده اف ۱۵ و حدود ۳۵۰ پرسنل نیروی هوایی را در اروپا مستقر کرده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از راشاتودی، استقرار 12 فروند جنگنده اف 15 و حدود 350 پرسنل نیروی هوایی آمریکا در اروپا نشان می دهد که پنتاگون همچنان مصمم است تا با آنچه که اقدامات تجاوزکارانه روسیه در اروپا می داند، مقابله کند.

این هواپیماها و پرسنل نظامی از 2 پایگاه هوایی در ماساچوست و کالیفرنیا برای یک ماموریت شش ماهه به ایسلند و هالند اعزام شده‌اند.

نیروی هوایی آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: جنگنده های آمریکایی ماموریت های آموزشی را همراه با شرکای ناتو به عنوان بخشی از عملیات اقیانوس اطلس انجام خواهند داد و این مساله نشانگر تعهد آمریکا در قبال آزادی، امنیت و صلح در اروپا و مقابله در برابر تجاوزات بیشتر روسیه است.

استقرار این جنگنده ها در هالند و ایسلند بخشی از برنامه های پنتاگون برای تقویت حضور نظامی آمریکا در اروپا به شمار می رود.

ماه آینده نیز وزارت دفاع آمریکا قصد دارد 6 فروند جنگنده اف 16 را به فنلاند اعزام کند. البته فنلاند عضو ناتو نیست ولی مشارکت فعالانه ای در فعالیت های ناتو دارد.

ایسلند تنها عضو ناتو است که ارتش مستقل ندارد. این کشور تنها یک گارد ساحلی کوچک در اختیار دارد. این کشور در دوران جنگ سرد نیز محل استقرار یک پایگاه هوایی آمریکا بوده است. البته این پایگاه هوایی در سال 2006 میلادی تعطیل شد.

آمریکایی،

استقرار،

ایسلند،

جنکنده،

فنلاند

گارد ساحلی،

هالند،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed