اختلاف میان دو گروه تروریستی بالا رفت

5b6a2f08-4ea9-4cdd-b3a9-789ffbe570b9_16x9_600x338با تشدید اختلافات میان گروه های تروریستی، ایمن الظواهری، سرکرده القاعده با حمله به ابوبکر البغدادی سرکرده داعش گفت: ما او را فردی شایسته برای خلافت نمی دانیم .

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، ایمن الظواهری در پیامی صوتی با حمله به ابوبکر البغدادی سرکرده داعش گفت: البغدادی شایسته خلافت نیست .

الظواهری در ادامه افزود: البغدادی با حمایت برخی افراد ناشناس و از طریق زور و انفجار موترهای ماین گذاری شده به جای ترغیب مردم و دادن حق انتخاب به آن ها ، خود را خلیفه معرفی می کند و اقدام به تشکیل چیزی کرده که آن را دولت اسلامی می داند.

الظواهری سرکرده سازمان تروریستی القاعده با انتقاد شدید از سرکرده گروهک تروریستی داعش گفت: در حالی که غزه به وسیله ماین های اسرائیلی به آتش کشیده می شود و می سوزد، ابوبکر البغدادی هیچ گونه حمایتی از مردم فلسطین و حتی به صورت لفظی و زبانی نکرده است، تمام هم و غم و فکر و ذکر او در این روزها این است که همه نسبت به او ابراز وفاداری کنند و او را خلیفه بخوانند، بدون اینکه نظر آن ها را جویا شود .

الظواهری در ادامه فعالیت های البغدادی را باعث ایجاد فتنه در میان گروهی دانست که وی آن ها را مجاهدان خواند و تاکید کرد بر اساس ادله شرعی و تاریخی و مستندات موجود، البغدادی لیاقت خلیفه بودن را ندارد .

چندی پیش گروهک تروریستی – تکفیری داعش در لیبی ایمن الظواهری سرکرده سازمان تروریستی القاعده را مهدور الدم اعلام کرد.