آمادگی داعش و النصره برای نبرد شیمیایی در حلب

داعش و النصره برای مقابله با "ائتلاف" متحد می‌شوند؟رسانه های روسی به تازگی اعلام کردند که گروه تروریستی داعش و جبهه النصره با سوء‌استفاده از آتش بس برقرار شده در سوریه خود را برای نبرد حلب آماده می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از خبرگزاری “روسکایا فیسنا”، این دو گروه هم اکنون در حال بهبود مواضع خود و فراهم آوردن مقدمات لازم برای نبرد در ولایت حلب به‌ سر می‌برند.

چند دسته از گروه تروریستی موسوم به نورالدین الزنکی در حال استقرار در جنوب و جنوب‌غرب ولایت حلب هستند. گروه سلطان مراد نیز که در آن مزدوران ترکمان حضور دارند، در حال مستقر شدن در محله های جسر الحج و السکری و همچنین در نزدیکی گذرگاه‌های مسای و الطیبه واقع در جنوب حلب می‌باشند.

این خبرگزاری روسی افزود: یک گروه مسلح از اتباع خارجی وابسته به جبهه النصره به همراه مهمات و مواد سمی که گفته می‌شود فسفر زرد است، از گذرگاه باب الهوی برای تحکیم مواضع تروریست‌ها وارد حومه حلب شده‌اند.

همچنین خبرهای رسیده از درگیری شدید میان دو گروه سلطان مراد و نورالدین الزنکی حکایت دارد.

از سوی دیگر دولت ترکیه سیم های خاردار نصب شده در چهار نقطه مرز ترکیه و سوریه نزدیک رأس العین را از میان برداشته و بدین ترتیب عرض هر یک از چهار گذرگاه تقریبا ۱۰۰ متر شده است.

گروه‌های وابسته به داعش و جبهه النصره در حال آماده شدن جهت رویارویی با حمله احتمالی نیروهای سوریه در ولایت حلب هستند.

Author