آزادی تروریستان در پاکستان، عامل حملات انتحاری در کابل

conferenceوزارت امور داخله می گوید که رفت و آمد و حضور آزادانه رهبران تروریستان در خاک پاکستان، باعث انجام حملاتی به مانند حمله انتحاری امروز در کابل می شود.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت امور داخله و دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع ملی بعد از ظهر امروز (۳۱حمل) در نشست خبری در کابل به جزئیات ابتدایی حمله انتحاری در کابل پرداختند.

صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت امور داخله شمار حمله کننده گان را دو تن دانست که فرد ابتدایی خود را همراه با موتر انفجار داده و حمله کننده دیگر به داخل تعمیر ریاست ده امنیت ملی شده است.

وی با بیان اینکه حمله کننده بعد از یک و نیم ساعت از پا درآورده شد؛ اظهار داشت که شورشیان طالب از یک پارکینگ در عقب تعمیر ریاست ده برای این حمله استفاده کرده اند.

سخنگوی وزارت داخله می گوید :«تروریستان موتر مملو از مواد انفجاری را به پارکینگ عقب تعمیر ریاست ده انتقال داده و بعد از انفجار و تخریب دیوار، یک حمله کننده وارد تعمیر شده و با نیروهای امنیتی درگیر شد.»

صدیقی اظهار داشت که آزادی شورشیان طالب در آن سوی مرز و رفت و آمد آزادانه رهبران آنها در خاک پاکستان از جمله عواملی است که برنامه حمله های انتحاری در کابل برنامه ریزی می شود.

وی با بیان اینکه این حمله ضعف شورشیان در نبرد با نیروهای امنیتی را ثابت می سازد، افزود که جلوگیری از این گونه حملات و اعمال تخریبی به حمایت و بسیج همه جانبه مردم نیاز دارد تا دشمن شناسایی شود.

صدیقی همکاری شماری از شهروندان در داخل شهرها با تروریستان را نیز رد نکرده و اظهار داشت که تروریستان از منازل و دوکانهای مردم برای مرکز طراحی حملات و پیشبرد اهدافشان استفاده می کنند.

صدیقی در مورد تلفات برخاسته از حمله امروز کابل گفت که تا حال ۳۰ تن که اکثریت آنها ملکی هستند کشته شده و بیش از ۲۱۰ تن نیز زخم برداشته است.

این در حالی است که وزارت صحت عامه گفته است در حمله انتحاری امروز، ۳۲۷ تن زخم برداشته اند که شماری از آنها بعد از تداوی سطحی از بیمارستان مرخص شده اند.

در عین حال وزارت دفاع ملی از عملیات در شماری از ولایت های کشور خبر داده و می گوید که حمله امروز نشان دهنده شکست شورشیان در نبرد با نیروهای امنیتی است.

گفتنی است که داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجراییه حکومت وحدت ملی نیز از زخمی های رویداد امروز در بیمارستان ایمرجنسی کابل دیدار کرد.

شورشیان طالب مسوولیت این رویداد را به عهده گرفته اند.

Author