آخرین آمار از تلفات و قربانیان تجاوز آشکار آل سعود به یمن

حملات عربستان سعودی به یمن ۲ هزار و ۵۷۱ کشته و ۳ هزار و ۸۹۷ زخمی برجا گذاشته است

حملات عربستان سعودی به یمن ۲ هزار و ۵۷۱ کشته و ۳ هزار و ۸۹۷ زخمی برجا گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، در میان کشته ها ۳۸۱ کودک و ۲۱۴ زن هستند. و در میان زخمی ها نیز ۶۱۸ کودک و ۴۵۵ زن دیده می شوند.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی “شرف غالب لقمان” سخنگوی ارتش یمن، جنگنده های عربستان و متحدانش به ۳۳۴ منطقه مسکونی حمله و ۲ هزار و ۲۶۵ منزل را تخریب کردند که ۹۱ منزل بر سر ساکنین اش خراب شد و ۴۰ هزار خانواده هم بی خانمان و آواره شده اند.

لقمان افزود : بیش از هزار و ۲۰۰ مرکز خدماتی عمومی و مسجد از جمله ۷۲ مرکز آموزشی با خاک یکسان شد و ۲ منطقه باستانی نیز ویران شده است.

لقمان اعلام کرد : جنگنده های متجاوز همچنین ۱۱ مجتمع تجاری ، ۶ تانک تیل و ۳۵ موتر باری را با محموله هایش منهدم کردند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: تخریب عمدی منازل، بازارها ، پایگاه های نظامی ، پل ها ، راه ها و مراکز مهم بیانگر دشمنی و کینه عربستان با مردم یمن است .

لقمان گفت : هدف عربستان از محاصره هوائی ، دریائی و زمینی یمن به زانو درآوردن مردم این کشور است .

لقمان اظهار داشت: عربستان با حمله وحشیانه و کثیف خود به یمن سلاح هایی را که شرکت های اسلحه سازی امریکا و دیگر کشورها تولید کرده اند، آزمایش می کند که بهای آزمایش چنین سلاح هایی کشته شدن زنان ، کودکان و سالخوردگان یمنی است و شواهد و قراین حاکی از استفاده از سلاح ها و ماین های ممنوعه در تجاوز به یمن است.

لقمان گفت: عربستان مانع نزدیک شدن کشتی های حامل مواد غذایی، سوخت و کمک های پزشکی به یمن می شود و مراکز تولید و انبارهای مواد غذایی را منهدم می کند تا مردم یمن را گرسنه نگه دارد و به زانو دربیاورد .

لقمان اعلام کرد: با وجود شدت حملات عربستان برای تضعیف ارتش یمن و حمایت از گروه های تروریستی و خرابکار، تحولات میدانی نشان می دهد که ارتش یمن با کمک مردم همچنان در برابر تجاوزات و حملات ایستاده است و همچنین با القاعده و دیگر گروه های تروریستی می جنگد.