امروز “دوشنبه” خونین ترین روز در عراق بود

شهرهای مخلتف عراق امروز دو شنبه (9 میزان) شاهد انفجارات خونین بود، براثر انفجار ۱۳ موتر بمب‌گذاری شده در بغداد ۵۱ نفر کشته و ۱۹۰ تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از رسانه های عراقی، آخرین آمار که از منابع پزشکی عراق اعلام شد در حملات تروریستی بغداد عراق دست کم 51 نفر کشته و 190 نفر نیز زخمی شده اند.

بر اساس گزارشها، 13 موتر بمب گذاری شده در یازده منطقه بغداد از جمله صدر، الشعب، الشعله، بغداد الجدیده، الحبیبه، الغزالیه، البیاع، الجامعه، اور، سبع البور و الکاظمیه منفجر شده است.

شدید ترین این حملات در منطقه الشعله روی داده است که در دو انفجار هم زمان در بازار الساحه یازده نفر کشته و 43 تن دیگر زخمی شدند.

در منطقه «البیاع» نیز انفجار یک موتر بمب گذاری شده منجر به کشته شدن 4 نفر و زخمی شدن 22 تن دیگر شد.

در انفجار«الغزالیه» سه نفر جان خود را از دست دادند و 22 تن دیگر زخمی شدند.

در انفجار دو موتر بمب گذاری شده در شهرک الشعب 6 نفر کشته و 15 تن دیگر زخمی شدند، یک نفر نیز در منطقه الجامعه کشته شده و 10 تن دیگر زخمی شدند، همچنین 4 نفر در منطقه أور کشته و 18 تن دیگر زخمی شدند.

در کاظمیه نیز 5 نفر کشته و 23 تن زخمی شدند و سبع البور نیز شاهد انفجار دیگری بود که بر اثر آن 4 نفر کشته و 15 نفر زخمی شدند، در حالی که دو تن در بغداد الجدیده کشته و 10 تن دیگر زخمی شدند.

در انفجار دیگری که میدان حمزه در شهرک صدر را هدف قرار داده  5 نفر کشته و 20 تن دیگر زخمی شدند.

روز گذشته نیز در انفجار موتر بمب گذاری شده که مراسم ختم را در شمال شهر حله هدف قرار داده بود 30 نفر کشته و 43 تن دیگر زخمی شدند و در حملاتی که مرکزی امنیتی در اربیل را هدف قرار داده بود 6 نفر کشته و 62 تن دیگر زخمی شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *