بازداشت، حامی گروه های تروریستی منافقين و القاعده در عراق

۶ قوس ۱۳۹۵

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “ندای حقيقت” از بغداد بازداشت “احمد علوانی” نماینده پارلمان عراق و هماهنگ كننده سازمان تروريستی منافقين با گروه های تروريستی تكفيری در شهر الرمادی واقع در ولایت الانبار، منجر به کشته و مجروح شدن ده ها نفر گرديد.

به گفته مقامات امنيتي زمانی که پولیس و سربازان قصد داشتند احمد العلوانی، از منتقدین سرسخت دولت، را در خانه او در شهر رمادی بازداشت کنند، درگیری شدیدی میان آنها و محافظان و اقوام آقای علوانی درگرفت كه در جريان این درگيری علی علوانی برادر مزدور ياد شده (احمد علوانی) و پنج تن از محافظانش  بلا فاصله کشته شدند.

به گزارش منابع محلی پيش از ورود نيروهای پوليس به خانه العلوانی تروريست های تكفيری حامی وی ابتدا با استفاده از سلاح های خودکار و آرپی جی مبادرت به حمله به نيروهاي پوليس عراق نمودند. در این حمله  10 تن از ماموران امنیتی پولیس عراق مجروح و ده ها نفر از حاميان العلوانس كه گفته می شود، خواهر و تعدادي از عشيره وی نیز می باشند،  كشته شدند .

علی علوانی برادر نماینده بازداشت شده به اتهام ارتکاب جرایم تروریستی تحت تعقیب  نیروهای امنيتی و پولیس عراق قرار داشت.

در همين ارتباط  وزارت دفاع عراق طی بيانيه ای اعلام داشت: برادر علوانی به همراه محافظانش به محض ورود نیروهای امنیتی، به سوی آنها آتش گشودند که این تيراندازی یکی از ماموران امنیتی كشته و پنج نفر ديگر از اين نيروها مجروح شدند و در نهایت، احمد علوانی توسط ماموران ضد تروریسم پولیس عراق بازداشت گرديد.

به گفته مقامات امنيتی علوانی به واسطه همكاري و حمایت از تروریسم در پوشش اعتراضات ضد دولتی (كه در یک بزرگراه در نزدیکی رمادی چادر زده‌اند) بازداشت شده است؛ وی از مدت ها پیش به خاطر حمایت از القاعده متهم و تحت تعقيب بود.

پيش از اين نوری المالکی نخست وزیر عراق از چادرهای تظاهر كنندگان ضد دولتی در الرمادی به عنوان پناهگاهی برای تروريست های القاعده نام برده و خواستار برچيده شدن اين چادرها شده بود.

دستگیری احمد العلوانی در حالی صورت می‌گیرد که عراق صحنه درگیری‌های فرقه‌ای است. تشدید خشونت‌ها به ترتیبی است که سال گذشته از ٢٠٠٨ تاکنون خونبارترین سال عراق بوده است؛ از ماه جنوری گذشته، ۸۰۰۰ نفر کشته شده‌اند که بسیاری از آنها در درگیری های فرقه ای جان خود را از دست دادند.

در همين ارتباط سازمان ملل متحد از رهبران سیاسی عراق خواسته است؛ برای پایان دادن به این خونریزی‌ها همکاری کنند.

خشونت‌های عراق از ماه اپریل ۲۰۱۳ همزمان با تشديد فعاليت های ضد امنيتی گروهی از سنی های تكفيری و جريانات بعثی با همكاری و مداخله مستقيم منافقين در نزدیکی شهر شمالی حویجه و سركوب شديد آنها به دست ارتش، شدت گرفته است.

القاعده،

بازداشت،

تروریسم

عراق،

منافقين ،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.