۱۰ کشته و ۱۵ زخمی در انفجار بر امرالله صالح

تکمیلی؛ در نتیجه انفجار بر کاروان موترهای معاون اول ریاست جمهوری در منطقه تایمنی شهر کابل، ده تن جان باخته و ۱۵ تن دیگر زخم برداشت.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، حوالی ساعت ۷:۳۰ صبح امروز (۱۹سنبله) در منطقه چهارراهی تایمنی در حوزه چهارم امنیتی شهر کابل، یک انفجار بر موترهای امرالله صالح رخداد.

وزارت داخله می گوید که این رویداد برخاسته از انفجار مواد جاسازی شده در یک عراده کراچی بود که هنگام عبور موترهای امرالله صالح انفجار کرده است.

طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله گفته است که در این رویداد تروریستی ۱۰ تن از غیرنظامیان جان باخته و بیش از ۱۵ تن دیگر مجروح گردید.

در عین حال، باشندگان محل می گویند که بعد از انفجار مواد جاسازی شده در یک کراچی، بالون های گاز یک دوکان گازفروشی نیز انفجار کرده که خسارات زیادی بر خانه های اطراف آن وارد کرد.

طالبان مسلح دست داشتن در این حمله را رد کرده است.

تا حال شخص و یا گروهی مسوولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

واکنش ها به حمله

به دنبال این رویداد، سیاسیون و دولتمردان، حمله بر امرالله صالح را نکوهش کردند.

ریاست جمهوری گفته است که تروریستان و حامیان خارجی شان با انجام چنین جنایت ها؛ صلح، جمهوریت و آینده روشن کشور را که خواست بزرگ و اساسی مردم ما است، تضعیف نمی توانند و مبارزه نیروهای امنیتی و دفاعی ما در برابر تروریستان با جدیت و قاطعیت ادامه خواهد داشت.

رئیس جمهور به نهادهای مربوطه بخاطر بررسی همه جانبه این رویداد و تداوی مجروحین هدایت داد.

در عین حال، دکتور عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی این حمله را شدیداً محکوم کرده و خواستار بررسی جدی از سوی نهادهای مربوطه شد.

از نظر وی، این چنین حملات نشان‌ دهنده ضعف و ناتوانی دشمنان قسم‌خورده‌ مردم افغانستان است و تروریستان بدصفت و بزدل باید بدانند که با این حملات جنایت‌کارانه‌ شان نمی‌توانند به اهداف شوم خود برسند.

شمار دیگری از رهبران سیاسی نیز این حمله را نکوهش کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.