معامله تسلیحاتی جدید آمریکا با عربستان و کویت

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد، این کشور در چارچوب تقویت ائتلاف‌های نظامی خود در خلیج‌فارس، تجهیزات نظامی به ارزش یک میلیارد دالر به عربستان سعودی و کویت می‌فروشد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه نقل از خبرگزاری فرانسه، این تجهیزات شامل ۱۰ فروند “بالن” نظارت بر ریاض، پایتخت عربستان خواهد بود.

پنتاگون در بیانیه خود خاطرنشان کرد، وزارت خارجه آمریکا از کنگره درخواست خواهد کرد تا طبق روال اداری مربوط به فروش تسلیحات نظامی، با فروش ۱۰ بالن نظارت، که ساخت شرکت “لاکهید مارتین” است و نیز فروش تجهیزات و آموزش استفاده از این بالن‌ها موافقت کند.

در این بیانیه آمده است: این قرارداد اهداف سیاست خارجی و امنیت ملی ایالات متحده آمریکا را از طریق تامین امنیت هم‌پیمان مهم خود، که همچنان قدرتی برای ثبات سیاسی و پیشرفت اقتصادی در خاورمیانه محسوب می‌شود، تقویت خواهد کرد.

طبق این گزارش، وزارتخانه‌های دفاع و خارجه آمریکا همچنین ابراز امیدواری کرده‌اند که کنگره با فروش سلاح به کویت به ارزش ۴۰۰ میلیون دالر جهت نگهداری و نوسازی پرخبال های تهاجهی “آپاچی”، که قبلا به نیروهای مسلح کویت فروخته شده است، موافقت کند.

در ادامه بیانیه پنتاگون آمده است، کویت نقشی مهم در تلاش‌های آمریکا برای تضمین ثبات و امنیت منطقه خاورمیانه از طریق ایجاد پایگاه و ورود و خروج نیروهای آمریکایی به منطقه ایفا می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *