اسد ۱۹, ۱۳۹۹

۸۰ داعشی در غرب بیجی و موصل کشته شد

imagesمنابع امنیتی عراق از کشته شدن ۲۰ نفر از عناصر تروریستی داعش در غرب موصل و ۶۰ تروریست دیگر در غرب بیجی به دست نیروهای عراقی خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، یک منبع امنیتی عراق اعلام کرد که نیروهای پیشمرگه کُرد روز شنبه توانستند ۲۰ نفر از عناصر تروریستی تکفیری داعش از جمله «والی» ولایت نینوا و چهار دستیار وی را در موصل از پای در بیاورند.

این منبع امنیتی که نخواست نامش فاش شود، افزود: نیروهای پیشمرگه همچنین توانستند در یک کمین در نزدیکی روستای البشاری واقع در ۵۰ کیلومتری غرب موصل، ۱۵ داعشی را بکشند.

نیروهای پیشمرگه همچنین «حاجی حسن العفری» والی داعش در نینوا را به همراه چهار تن از دستیاران وی را در نزدیکی روستای حردان در ۱۲۰ کیلومتری شمال غرب موصل از پای درآوردند.

فرماندهی مبارزه با تروریسم عراق نیز اعلام کرد که نیروهای عراقی توانستند حملات گروه تروریستی داعش را به مناطق «الصینیه» و غرب «بیجی» دفع کنند و ۶۰ نفر از آنان را از پای در بیاروند.

در حمله داعشی‌ها به این منطقه نیروهای مستقر با تروریست‌ها درگیر شده و توانستند ۶۰ نفر از آنان را از پای دربیاروند و تعدادی دیگر را زخمی کنند.