اسد ۱۶, ۱۳۹۹

کره شمالی به مناسبت سالگرد استقلالش عفو عمومی اعلام کرد

خبرگزاری مرکزی کره شمالی (کی سی ان ای) اعلام کرد که دولت این کشور به مناسبت هفتادمین سالگرد استقلال کره شمالی از استعمار جاپان حکم عفو

81683576-70034697خبرگزاری مرکزی کره شمالی (کی سی ان ای) اعلام کرد که دولت این کشور به مناسبت هفتادمین سالگرد استقلال کره شمالی از استعمار جاپان حکم عفو برای محبوسان جرایم جنایی را صادر کرده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، قرار است براساس این عفو عمومی که به مناسبت هفتادمین سالگرد پایان استعمار ۱۹۱۰ تا ۱۹۴۵ جاپان در شبه جزیره کره و هفتادمین سالگرد تشکیل حزب حاکم کارگر کره شمالی اعلام شد و از اول اگوست اجرایی می شود آن دسته از محکومان جرایم علیه دولت و مردم کره شمالی ازاد می شوند.

این گزارش بدون اشاره تعداد این افراد مورد عفو افزود: دولت در عین حال اقدامات عملی و کاربردی نیز برای بازگشت این زندانیان مورد عفو قرار گرفته به زندگی و کار جدید انجام خواهد داد.

آمارها در باره جمعیت زندانیان در کره شمالی متفاوت است اما به گزارش گروه های حقوق بشری، ۲۰۰ هزار مرد، زن و کودک اکثرا به دلایل سیاسی و نه مجرمانه در زندان های این کشور محبوس هستند.

پیونگ یانگ به صورت منظم در یادواره ها و سالگردهای اصلی نظیر ۲۰۱۲ به ترتیب در مراسم صدمین سالگرد تولد کیم ایل سونگ و هفتادمین سالگرد کیم جونگ ایل زندانیان را عفو می کند.