ساخت پیشرفته ترین روبات نوزاد

مبتکران به تازگی آخرین نسخه از روبات هوشمند نوزاد را در «نمایشگاه بین‌المللی روباتیک» توکیو به نمایش گذاشته‌اند که افراد را برای پرورش فرزندان آماده می‌کند.

گرچه این سامانه تنها ابزار ساخته شده در این زمینه نیست، اما یکی از جدیدترین فناوری‌های این حوزه به شمار می‌آید و از لحاظ تکنیکی نیز در میان پیشرفته‌ترین‌ سامانه‌ها قرار دارد.

این روبات که “Real Care Baby 3 ” نام گرفته، برای استفاده در برنامه‌ آموزش به نوجوانان و دیگر افرادی ساخته شده که می‌خواهند بچه‌دار شوند یا درصدد آگاهی از مسؤلیت‌های فرزند هستند.

وزن روبات جدید درست معادل وزن نوزادی به همان اندازه است و همچنین حاوی حسگرهای مختلف و دیگر ابزار الکترونیکی است.

این سامانه در هر ساعت از شبانه‌روز شروع به گریه‌کردن می‌کند و باید در کمتر از دو دقیقه به وی رسیدگی شود و هر نوع تأخیر در این زمینه در سامانه ثبت می‌شود.

زمانی که والدین نوزاد را از گهواره برمی‌دارند، باید آن را به حالتی ملایم بلند کرده و همزمان مواظب سرش باشند، در صورت خشن بودن، نوزاد با صدای بلندتری گریه می‌کند و سامانه نیز بار دیگر خشونت را ثبت می‌کند.

والدین سپس باید دلیل گریه نوزاد را بیابند، زیرا ممکن است به عوض‌شدن لباس، غذا یا نوازش نیاز داشته باشد.

همچنین آنها ممکن است زمانی که روبات آرام است، فراموشش کنند، بنابراین در صورتی که وی بیش از اندازه گرم یا سردش باشد، به مدت طولانی لباسش عوض نشود یا برای بازی زمانی قابل‌توجهی در موتر رها شود، والدین برچسب ناشایستگی در این زمینه را دریافت می‌کنند.

در طول دوره آموزش، آنها باید دستبند RF را به دست داشته باشد، زیرا یک گیرنده‌ موجود در روبات، سیگنال دستبند حاضر را تشخیص داده و به اعمال کسی که فاقد این دستبند باشد، پاسخی نمی‌دهد زمانی که مدت زمان آموزشی به پایان رسید، داده‌ها بر روی یک یک رایانه شخصی یا برنامه Mac دانلود و ارزیابی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *