روسیه: غرب داعش را برای فروپاشی نظام اسد ایجاد کرد

وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که غرب با هدف سرنگونی نظام بشار اسد داعش را ایجاد کرد اما این گروه تروریستی از

20150418234215-1وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که غرب با هدف سرنگونی نظام بشار اسد داعش را ایجاد کرد اما این گروه تروریستی از کنترل حامیان غربی خود خارج شده و برای تحقق منافع خود تلاش می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، ” آناتولی آنتونوف”، معاون وزیر دفاع روسیه در گفت‌وگو با روزنامه نگاران پس از نشست وزرای دفاع کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در پترزبورگ، گفت: برپایی یک گروه تروریستی تحت نام داعش در عراق و سوریه به شدت نگران کننده است.

وی تاکید کرد: تشکیل این گروه با حمایت مالی و تسلیحاتی غرب و همپیمانانش به منظور سرنگونی نظام بشار اسد بود؛ اما اینک تروریستها و افراط گرایان از کنترل خارج شدند و برای تحقق منافع خاص خود تلاش می‌کنند.

 این مسئول نظامی هشدار داد که این تحولات خطرناک در خاورمیانه، کشورهای سازمان شانگهای را به طور مستقیم تهدید می کند.

وی افزود: بر کسی پنهان نیست که هزاران افراطی در خاورمیانه تجربه کسب می‌کنند و در بین آنها افرادی از کشورهای عضو سازمان شانگهای هستند و در فرانسه، دانمارک و کشورهای دیگر دیدیم که این عناصر مسلح پس از بازگشت به کشور خود، چه کردند.

آنتونوف خاطرنشان کرد که عناصر جنبش طالبان و داعش فعالیتهای خود در افغانستان را افزایش دادند و امروز از ارسال تشکیلات مسلحانه به این کشور که شاهد فرار دسته جمعی افراد به سبب این تحولات است، سخن به میان می‌آید.

وی تاکید کرد که باید از تبدیل افغانستان به ابزاری برای به هم زدن اوضاع در کشورهای سازمان همکاری شانگهای جلوگیری کرد.