اسد ۱۷, ۱۳۹۹

رئیس استخبارات آلمان برکنار شد

2061580دولت آلمان، برکناری رئیس سازمان استخبارات این کشور را به طور رسمی اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، پیتر آلتمایر، رئیس بخش کارکنان تحت اداره «آنگلا مرکل»، صدر اعظم آلمان، در بیانیه ای کوتاه در مورد استعفای رئیس سازمان استخبارات برون مرزی این کشور گفت: «گرهارد اشنایدر» از سال ۲۰۱۲ در این پست کار کرده و قرار بوده تا سال ۲۰۱۸ نیز در سمت خود باقی بماند. اما وی در اول جولای، جای خود را به «برونو کاهل»، یکی از مقام های وزارت مالیه آلمان خواهد داد.

 آلتمایر افزود: «اشنایدر» طی سالهای اخیر دچار مشکلاتی شده بود که همه ابعاد کارش را تحت تاثیر قرار داده بود. این مشکلات شامل همزمانی استقرار وی در این سمت، با تغییرات و مشکلات امنیتی، ارتقاء سازمان و کارکنان آن به لحاظ فنی و نیروی انسانی و نتایج بازرسی های قانونی – سازمانی پارلمان از این اداره بوده است.

گفتنی است، این تغییر یک سال پس از بر ملا شدن همکاری سازمان استخبارات آلمان با سازمان سیا در جهت جاسوسی از اطلاعات شخصی شهروندان آلمانی انجام می شود.

همچنین حملات تروریستی بروکسل و پاریس در سال گذشته میلادی، موجی از انتقادات را علیه سازمان های استخبارات این کشورها و میزان همکاری آنها با یکدیگر در راستای تامین امنیت اروپا در پی داشت.