ولسی جرگه: شورای مجاهدین مردم را به سوی جنگ داخلی می کشاند

24 ديسمبر 2012

مقام ها در وزارت امور داخله کشور می گویند که صبح امروز در نتیجه تیر اندازی یک افسر پولیس زن در قوماندانی امنیه ولایت کابل، یک مشاور نظامی امریکایی کشته شده است.

مقام ها در وزارت امور داخله می گویند که در نتیجه تیر اندازی یک افسر پولیس زن در قوماندانی امنیه ولایت کابل، یک مشاور نظامی امریکایی کشته شده است.

جنرال محمد ظاهر آمر تحقیقات جنایی وزارت امور داخله به خبرگزاری بخدی گفت که این مشاور در بخش لوژستیکی قوماندانی امنیه ولایت کابل کار می کرده است.

جنرال ظاهر گفت: “صبح امروز یکی از افسران پولیس زن در محوطه ولایت کابل بالای یک مشاور ملکی امریکایی تیر اندازی کرده و او را به قتل رسانده است.

او افزود که، فرد حمله کننده بازداشت شده و اما به گفته او وضعیت روحی این پولیس زن، خوب نیست.

این اولین بار است که یک افسر پولیس زن، بر نظامیان خارجی تیر اندازی می کند. آمر تحقیقات جنایی وزارت امور داخله می گوید که داکتران تاکنون مشکل روانی و صحی فرد مهاجم را تایید نکرده اند.

مقام ها در نیروهای کمک به امنیت (آیساف) در افغانستان نیز اعلام کرده اند که تحقیقات بیشتر در مورد روابط احتمالی این زن با گروه طالبان آغاز شده است.

این مقام ها گفته اند که فرد قربانی “مشاور ملکی قراردادی” در قوماندانی امنیه ولایت کابل بوده است. حمله نظامیان افغان بر سربازان و کارمندان ملکی خارجی در کشور اخیرا افزایش قابل ملاحظه یافته است.

پیشتر نیز دو مشاور خارجی به دلایل نامعلوم در داخل ساختمان وزارت امور داخله کشور به قتل رسیده بود. براساس آمارهای ارایه شده، در جریان سال جاری میلادی، بیش از پنجاه نظامی خارجی توسط سربازان افغان به قتل رسیدند.

با این حال، اما به گفته مقام های وزارت امور داخله افغانستان، این اولین بار است که یک افسر پولیس زن افغان بر کارمندان خارجی حمله می کند.

Author

خبر

مهم


اكتب تعليقك الخاص عنون البريد الألكتروني ورقم الهاتف لن يظهر في التعليق

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.