کشف و ضبط صدها کیلو گرام مواد مخدر در4 ولایت کشور

16 سپتامبر 2014

معینیت مبارزه علیه مواد مخدر وزارت امور داخله افغانستان از کشف و ضبط صدها کیلو گرام مواد مخدر طی دو روز گذشته در چهار ولایت این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این مواد با اجرای عملیات های جداگانه در ولایات هرات، نیمروز، پنجشیر و قندوز کشف و ضبط شده که شامل مواد کیمیایی پیش ساز تولید هیروئین و و تریاک می باشد.

ولایت هرات: ولسوالی غوریان:

بر اساس سعی و تلاش منسوبین معینیت مبارزه علیه مواد مخدر وزارت امور داخله در جاده عمومی شاهراه هرات – اسلام قلعه و در ولسوالی غوریان نزدیک به 190 کیلوگرام تریاک کشف و ضبط گردید.

این مقدار مواد در یک عراده واسطه نقلیه بصورت بسیار ماهرانه جاسازی گردیده بود.

در این عملیات منسوبین قطعه خاص عملیاتی مبارزه علیه مواد مخدر، منسوبین مدیریت مبارزه علیه مواد مخدر ولایت هرات و و پولیس ولسوالی غوریان اشتراک داشتند.

هنچنین این نیروها در ایستگاه بازرسی در هرات موفق به کشف و ضبط  117 کیلوگرام تریاک دیگر نیز بدست آمده و در نتیجه درگیری مسلحانه میان پولیس و قاچاقبران، 5 تن قاچاقچیان از سوی پولیس کشته شدند .

از نزد آنها 117 کیلو گرام تریاک، یک میل ماشین دار صد تکه، یک میل راکت و یک پایه مخابره نیز به دست نیروهای امنیتی کشور قرار گرفته است.

ولایت نیمرزو: شهر زرنج:

منسوبین مدیریت مبارزه علیه مواد مخدر ولایت نیمروز در جریان بازرسی یک عراده واسطه نوع تیلر موفق به کشف و ضبط مقدار (458) کیلوگرام مواد کیمیاوی سفیدرنگ ، (380) لیتر مواد کیمیاوی مایع و مقدار (25) کیلوگرام مواد کیمیاوی جامد شدند.

گفتنیست در ارتباط با این مقدار مواد کیمیایی یک نفر مظنون بازداشت و جهت تحقیقات بیشتر تحت نظارت پولیس قرار دارد.

ولایت پنجشیر: ولسوالی خنج:

همچنین منسوبین معینیت مبارزه علیه مواد مخدر موفق به کشف و ضبط مقدار  76.500 کیلوگرام چرس در ولسوالی خنج ولایت پنجشیر شدند.

این مواد در یک منزل مسکونی بصورت بسیار ماهرانه جاسازی گردیده بود که با سعی و تلاش منسوبین این اداره کشف و ضبط گردید.

ولایت قندوز: ولسوالی امام صاحب:

نیروهای پولیس مبارزه علیه مواد مخدر در ساحه دوراهی شیر خان بندر ولسوالی امام صاحب ولایت قندوز موفق به کشف و ضبط مقدار نزدیک به 20 کیلوگرام چرس شدند.

این مقدار مواد در یک واسطه نقلیه نوع کرولا جاسازی گردیده بود که پس از بازرسی در دوراهی شیر خان بندر پولیس مبارزه علیه مواد مخدر موفق به شناسایی و کشف آن گردیدند.

این در حالیست که بیشترین توجه معینیت مبارزه علیه مواد مخدر در سرحدات و ولایات هم سرحد با جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان میباشد که بیشترین آمار قاچاق و ترافیک مواد مخدر در آن ولایات صورت میگیرد.

 

افغانستان

چهار ولایه هرات

کشف و ضبط

مواد مخدر


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.