عروس مرده در ویترین فروشگاه لباس عروس+ عکس

پشت پنجره شیشه ای یک فروشگاه لباس عروس در مکسیکو یک پیکر بلند و باریک با لباس عروس ایستاده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، پشت پنجره شیشه ای یک فروشگاه لباس عروس در مکسیکو یک پیکر بلند و باریک با لباس عروس ایستاده است. نزدیک به ۹۰ سال است که این مانکن عروس بازدیدکنندگان را از سراسر اروپا و آمریکا به سوی این فروشگاه لباس عروس جذب می کند. پوست رنگ پریده مانکن، دست های رگه دارش، چین و چروک دستش و ناخن های دست فرسوده اش مردم را متقاعد می کند که او عروسک نیست بلکه یک جسد مومیایی حفظ شده است.

این عروس که “پاسکوآلای کوچک” نام دارد اولین بار در ۲۵ مارچ ۱۹۳۰ در این فروشگاه ظاهر شد. چشمان شیشه ای مانکن، موهای واقعی و پوستش با تن سرخ رنگ فورا رهگذران را خیره می کند. مدت زیادی نگذشته بود که یک نفر متوجه شباهت خیره کننده بین مانکن و دختر صاحب فروشگاه که تازه فوت کرده بود، شد و صحنه برای شایعه پراکنی آماده شد.

Face-closeup

طبق داستان، صاحب فروشگاه دختری زیبا داشته که می خواست با یارش ازدواج کند. متاسفانه در روز عروسی اش توسط یک عنکبوت سیاه گزیده شد و مرد.

پاسکوالا اسپارزا آنقدر از مرگ دخترش پریشان بود که برای اینکه او را حفظ کند او را مومیایی کرد و در ویترین قرار داد بنابراین همیشه می توانست در مرگش عروس باشد بااینکه در زندگی هیچ وقت تنوانست.

با گسترش این شایعه، مردم محلی خشمگین شدند و صاحب فروشگاه تماس های تلفنی آزاردهنده ای دریافت می کرد. او این اتهام را تکذیب کرد.

پاسکوالای کوچک اما یک مانکن خوب و استادانه بود اما خیلی دیر بود و هیچکس حرفش را باور نکرد.

corpse-bride-7

 با گذشت سال ها این داستان روز به روز خیالی تر شد. یکی از کارگران فروشگاه می گوید: هربار که نزدیک پاسکوالای کوچک می شوم دستانم عرق می کند. دستان او بسیار واقعی به نظر می رسند و او حتی رگ های واریسی در پاهایش دارد. من معتقدم که او یک فرد واقعی است.

شاید صاحب کنونی فروشگاه، ماریو گونزالس دوست دارد این افسانه را زنده نگه دارد. دوبار در هفته لباس های او عوض می شوند اما تنها چند کارگر مورد اعتماد فروشگاه اجازه دارند او را بدون لباس ببینند. یکی از کارکنان که بدن او را برهنه دیده معتقد است او یک مانکن نیست.

برخی که واقعا باور دارند او انسان است برایش شمع و گل می برند و اعتقاد دارند که او یک قدیس است و می تواند معجزه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *