سرطان ۲۱, ۱۳۹۹

حزب ملت متحد افغانستان اعلام موجودیت کرد

حزب ملت متحد افغانستان دیروز در يک گردهمایی که نزديک به سه هزار تن از ولايات مختلف کشور شرکت کرده بودند در خيمۀ لویه جرگه در کابل رسماً اعلام موجودیت کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، عبدالرحيم ايوبى نمايندۀ مردم قندهار در ولسى جرگه به رسانه ها گفت، که وى به حيث رييس این حزب، اسدالله همدم به حیث معاون اول و محمد ابراهیم بشارت به حیث معاون دوم این حزب برگزیده شده اند. در اين نشست. وی فراهم کردن زمینۀ مشارکت شهروندان در تصمیم گیرى های سیاسی و تامين صلح و وحدت ملی را از اهداف اين حزب خواند.

ایوبی گفت که حزب ملت متحد، در راستاى تقويت وحدت ملى، از بردن فساد اداری و تعصبات قومی و لسانی، جلوگیری از مداخله کشورهای همسایه در امور افغانستان و احقاق حقوق زنان و اطفال تلاش خواهد کرد.

او مى گويد که این حزب دو ماه قبل جواز فعالیت را از وزارت عدلیه اخذ کرده است.

ايوبى با بیان اینکه این حزب در حال حاضر در ٣٠ ولایت کشور عضو دارد که تعداد آنان تا به حال به بیش از ٤٠ هزار تن رسیده است افزود  حزب ملت متحد افغانستان  از جمله احزابی است که از ميان مردم برخواسته و به آرمان های مردم پایبندخواهد ماند.

قرار است انتخابات رياست جمهورى و شوراهاى ولايتى به تاريخ ١٦ حمل سال آينده راه اندازى شود.

اسدالله همدم معاون اول حزب ملت متحد افغانستان دراین نشست گفت که این حزب در چنین مقطع حساس و تاریخی کشور به منظور تنظیم روند سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشور پا به عرصه وجود گذاشته و با مساعی مشترک سایر نهادهاى ملی و سیاسی کشور در عرصه های نظام سازی و حکومتداری خوب تلاش خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *