98 تن گواهینامه C آسیا را دریافت کردند

۲۹ قوس ۱۳۹۴

10583773_997637443630709_362984813_n۹۸ مربی فوتبال کشور مدرک رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در درجه C را کسب کرده و به مربیگری در فوتبال کشور مصروف می شوند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این مربیان از حدود دو سال پیش دوره های آموزشی شان را زیرنظر مدرس های فوتبال جهان سپری کرده و امروز (یکشنبه ۲۹ قوس) مدارک رسمی شان را دریافت کردند.

3

سید بشیر سادات، مسوول کمیته مربیان فدارسیون فوتبال افغانستان به خاورمیانه گفت که در جمع مربیان یادشده، ۸۵ تن از مربیان مرد و ۱۳ تن از مربیان زن شامل هستند.

به گفته وی، این مربیان در سه دوره در طول دو سال زیر نظر مدرسان ایرانی و ازبکستانی دوره های آموزشی را سپری کرده بودند که بعد از دو سال مدارک رسمی آنها از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا برایشان اهدا شد.

سادات اظهار داشت که این مربیان بعد از این می توانند در رشد فوتبال کشور نقش مهمی داشته باشند از داشته هایشان برای رشد فوتبال کشور استفاده کنند.

منبع اظهار داشت که شماری از این مربیان که بالاترین نمره را داشتند برای کسب مدرک B آسیا نیز معرفی شده و شش ماه بعد دوره های آموزشان برای کسب این مدرک آغاز می شود.

از سوی دیگر، سادات اظهار داشت که برای مدارک مربیگری فوتسال نیز برای ۲۰ تن، مدرک داوری بین المللی برای دو داور مرد، دو داور زن، یک داور در بخش ساحلی و یک داور در بخش فوتسال نیز توزیع شد.

این در حالی است که شماری از مربیان با مدرک C آسیا از نحوه تیم داری شماری از افراد شکایت داشته و از مسوولان فدراسیون فوتبال کشور می خواهند که در زمینه رشد آنها توجه نماید.

98 تن

افغانستان

فوتبال

کابل

مربی


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed