اسد ۱۴, ۱۳۹۹

۹۱ شورشی و ۱۵ نیروی امنیتی کشته شدند

11219441_791393477638294_156266817752473743_nدر نتیجه عملیات نظامی در ولسوالی خماب ولایت جوزجان، ۹۱ شورشی به شمول معاون ولسوال نام نهاد طالبان و ۱۵ تن از نیروهای امنیتی کشته شده و جستجوی خانه به خانه نیز آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، سلطان فیضی، مشاور مطبوعاتی جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری در صفحه اجتماعی اش نگاشته است که این عملیات از ۲۹ میزان در ولسوالی خماب راه اندازی شده است.

به نوشته وی، در این عملیات، ۹۱ شورشی به شمول معاون ولسوال نام نهاد طالبان برای ولسوالی خماب کشته شده، ۱۰ تن زخم برداشته و ۱۴ شورشی نیز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

فیضی افزوده است که در جریان عملیات پاکسازی ولسوالی خماب، ١۵ تن از نیروهاى امنیتی کشته و ۱۲ تن از نیروهای امنیتی همراه با ۵ فرد ملکی زخمی شده اند.

بر اساس معلومات منبع، ٨۵ عراده موتر سایکل، ١۵ عراده موتر، ٢ میل توپ و ده ها میل سلاح ثقیله و خفیفه نیز در جریان این عملیات به دست نیروهاى امنیتی افتاده است.

در عین حال، مقام های امنیتی جوزجان می گویند، در حال حاضر (دوشنبه ۴عقرب) جستجوی خانه به خانه برای ردیابی شورشیان آغاز شده است.

به گفته این مقام ها، حضور شورشیان طالب در منازل رهایشی و ملکی، عملیات آنها را با کُندی روبرو ساخته است.

گفتنی است که ولسوالی خماب ولایت جوزجان از مدتی در تصرف طالبان قرار داشت.