۹ تروریست خارجی و حمله کننده بر رئیس شورای صلح سمنگان بازداشت شد

indexوزارت امور داخله از دستگیری و بازداشت ۹ تروریست خارجی در ولایت ننگرهار و حمله کننده بر رئیس شورای عالی صلح ولایت سمنگان خبر می دهد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت امور داخله امروز (۱۵جدی) در کنفرانس خبری اشتراک کرده و اظهار داشت که ۹ تروریست خارجی توسط پولیس سرحدی ولایت ننگرهار از ولسوالی نازیان بازداشت شده اند.

به گفته وی، از نزد این افراد دو میل راکت انداز، ۷ میل کلاشینکوف و مقدار زیادی جنگ افزار دیگر به دست آمده است که در حال حاضر به کابل انتقال داده شده اند.

صدیقی اظهار داشت که از ابتدای سال روان در عملیات پولیس سرحدی وزارت امور داخله در سراسر کشور، ۱۷۶۶ شورشی کشته، ۱۱۳۱ تن دیگر زخمی و تعداد زیادی نیز بازداشت شده است که در این عملیات، ۶۶۵ میل سلاح مختلف النوع، شمار زیادی مهمات، ۷۴۰۰ کیلوگرام مواد مخدر و ۱۸۰۰ حلقه ماین نیز به دست آمده است.

در عین حال، سخنگوی وزارت امور داخله از بازداشت فرد حمله کننده بر رئیس شورای عالی صلح ولایت سمنگان خبر داد و گفت که تحقیقات از این فرد جریان دارد.

گفتنی است که سیف الدین سعادت، رئیس شورای عالی صلح ولایت سمنگان شام دیروز (۱۴جدی) از سوی افراد مسلح ناشناس به قتل رسید.

از سوی دیگر، صدیقی اظهار داشت که در جریان عملیات ۲۴ ساعت گذشته در ولایت ننگرهار، ۱۲ عضو داعش کشته شده که ضربه بزرگی بر این گروه وارد شده است.

همچنین سخنگوی وزارت امور داخله از اتخاذ تدابیر امنیتی در پایتخت خبر داده و اظهار داشت که در احضارت پولیس، تدابیر امنیتی و نحوه فعالیت پولیس در پایتخت و دیگر شهرها تغییرات عمده آمده و شدت آن نیز افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه، راه دیگری به غیر از مبارزه با تروریسم وجود ندارد؛ افزود که هدف نیروهای امنیتی کشور از بین بردن کامل تروریسم در کشور است و این مبارزه تا رسیدن به هدف، ادامه دارد.

این درحالی است که در حال حاضر، شمار زیادی از نیروهای امنیتی عملا درگیر جنگ با شورشیان در ولایت های هلمند، ننگرهار، کندز، غزنی و چند ولایت دیگر هستند.