89 تن از تروریستان داعش درکوبانی کشته شدند

۱۷ میزان ۱۳۹۳

جنگهای خانه به خانه در شهر کردنشین کوبانی (عین العرب) در ولایت حلب در شمال سوریه وارد چندمین روز شد و تازه ترین مورد شب گذشته، 89 تروریست داعش در این جنگ ها کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، کرد های شهرکوبانی مرد و زن مسلح شدند و با گروه تروریستی “داعش” وارد جنگهای خانه به خانه شده اند.

با این حال تروریسان “داعش” از سه سمت بر شهر و خانه مسکونی کرد ها در کوبانی حمله کردند، گروه داعش در این حمله از تانک، توپ و سلاح های سبک و سنگین استفاده کرده اند.

آخرین گزارشها از کوبانی حاکی از آنست که، نیروهای مردمی کرد به شمول زنان و مردان شب گذشته در جنگ های خیابانی تلفات سنگینی را به گروه داعش در سه محله شهر کوبانی وارد کرده اند.

گفته می شود تنها در جنگ های شب گذشتە دست کم 89 ترویست داعش در جبهه های مختلف کوبانی کشته شده اند.

گروه داعش در این جنگ با تمام نیرو و سلاح هایی که از سوریه و عراق بدست آورده ، شهر کوبانی را از سه سمت هدف یورش قرار داده اما در مقابل، مقاومتی تاریخی در کوبانی جریان دارد و این شهر کماکان تحت کنترل کردها است.

در همین حال فرماندهی واحدهای مدافع مردمی کوبانی ادعاهای برخی رسانه ها در مورد اعلان منطقه جنگی در کوبانی و خروج غیر نظامیان را تکذیب کرده و گفته از هزاران شهروند عادی که حاضر نیستند شهرشان را ترک کنند دفاع خواهند کرد.

آنان مدعی شده اند در جنگ کوبانی؛ ترکیه حامی آشکار داعش بوده است.

کرد های کوبانی بار دیگر گزارش دادند که مجروحین داعش از طریق دروازه مرزی ” تل ابیض ” به بیمارستان های ترکیه منتقل می شوند.

 

جنگها

سوذریه

کرد

کوبانی


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.