8400 سرباز امریکایی تا سال 2017 در افغانستان می مانند

۱۷ سرطان ۱۳۹۵

نیروهای امریکاییباراک اوباما، رئیس جمهور امریکا اعلام کرد که با توجه به اوضاع «بی ثبات و خطرناک» در افغانستان، 8400 نیروی امریکایی تا سال 2017 در این کشور باقی خواهند ماند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، رئیس جمهور امریکا در یک کنفرانس خبری گفت که به جای کاهش نیروهای آمریکایی به 5500 نفر تا پایان امسال، حدود 8400 نیروی امریکایی را در افغانستان تا پایان دولت خودم در سال آینده حفظ خواهم کرد.

وی تصریح کرد: «تصمیمی که من امروز گرفتم تضمین کننده پایه و اساسی محکم برای جانشین من به منظور ادامه پیشرفت در افغانستان و همچنین مقابله با تهدید تروریسم در این کشور است.»

گفتنی است که درحال حاضر 9800 نیروی امریکایی در افغانستان مستقر هستند و کشورهای عضو ناتو نیز هم اکنون در حدود 13 هزار نیرو در افغانستان دارند.

در همین حال اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان دیروز چهارشنبه از تصمیم باراک اوباما رئیس جمهور امریکا درباره حفظ 8400 نظامی آمریکایی در افغانستان به جای کاهش تعداد آنها به 5500 نفر تا آغاز سال آینده استقبال کرد.

غنی در پیامی در پایگاه اینترنتی توییتر اعلام کرد «ما از تصمیم رئیس جمهور اوباما برای حفظ 8400 نظامیان آمریکایی در افغانستان استقبال می کنیم. این تصمیم نشان دهنده ادامه همکاری دو کشور به منظور پیگیری منافع مشترک است.»

8400

امریکایی

اوباما

تا 2017

ختم ریاست جمهوری


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed