اسد ۱۸, ۱۳۹۹

۸۰ درصد از نیروهای اماراتی از یمن خارج شد

139407191320085956277144ابوظبی ۸۰ درصد نیروهایش را از پایگاه نظامی «التداوین» واقع میان دو ولایت «مارب» و «الجوف» یمن خارج کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از اسپونتیک، ابوظبی چهار روز است که بیشتر نیروهایش در پایگاه التداوین را خارج کرده و فقط ۱۵ تا ۲۰ درصد از نیروهایش که در قالب ائتلاف سعودی علیه یمن شرکت کرده‌اند در این پایگاه باقی مانده‌اند.

منابع آگاه در ادامه به اسپوتنیک اعلام کردند: امارات هم‌چنین سه سکوی پرتاب موشک «پاتریوت» را نیز از این منطقه بیرون کرده و اکنون تنها یک سکوی موشک باقی مانده است؛ دهها توپ، موترهای زرهی و دیگر ادوات نظامی نیز از جمله ابزارهای بیرون شده از این منطقه هستند.

برخی از این نظامیان و ادوات نظامی با هلیکوپتر منتقل شده‌اند و تعداد دیگری از نظامیان از طریق خط «صافر» به سمت ورودی مرزی «الودیعه» عربستان رفته‌اند.

در ادامه این گزارش آمده است: عربستان وعده داده خلأ ناشی از عقب کشیدن نیروهای اماراتی را پر کند.

بیرون شدن نیروهای امارات از ولایت مارب به دلیل اختلافات پیش آمده میان ریاض و ابوظبی صورت می‌گیرد؛ این اختلافات پس از آن بالا گرفت که «عبد ربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی یمن اقدام به برکناری معاونش « خالد محفوظ بحاح» کرد و دلیل او حمایت بحاح از سوی امارات بود.