۸۰ درصد از مواد مخدر جهان در افغانستان تولید می شود

ویلیم برون فیلد معاون وزیر خارجه امریکا در بخش بین المللی مبارزه با مواد مخدر می گوید که هنوز هم ۸۰ درصد مواد مخدر جهان در افغانستان تولید می شود.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، معاون وزیر خارجه امریکا در بخش بین المللی مبارزه با مواد مخدر به کابل سفر کرده است، او می گوید که گروه طالبان مسلح در کار موادمخدر در افغانستان دست دارند.

به گفته برون فیلد، بیشتر مواد مخدر افغانستان در ولایت هایی تولید می شود که طالبان نفوذ دارند و به باور وی تلاش های دولت افغانستان برای نابودی کامل مواد مخدر با چالش هایی مواجه است.

این اظهارات درحالی مطرح شده است که نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان نیز به دست داشتن در قاچاق مواد مخدر متهم هستند و میزان درآمد سالانه مافیای بین المللی از مواد مخدر افغانستان نزدیک به ۷۰ میلیارد دالر اعلام شده است.

در همین حال “سلامت عظیمی” وزیر مبارزه با مواد مخدر کشور می گوید که ۲ میلیون زن و کودک به انواع مواد مخدر در کشور معتاد هستند.

خانم عظیمی در همایش نقش زنان در مبارزه با مواد مخدر در امروز کابل گفت: افزایش روز افزون معتادان مواد مخدر بویژه زنان و کودکان در افغانستان نگران کننده است.

وی افزود: هم اکنون یک میلیون و ۲۰۰ هزار کودک و ۸۵۰ هزار زن در افغانستان به انواع مواد مخدر معتاد هستند.

وزیر مبارزه با مواد مخدر، بی سوادی، فقر، دسترسی ساده به موادمخدر، انجام کارهای سخت و افزایش کشت و تولید مواد مخدر را از مهمترین عوامل افزایش معتادان در کشور اعلام کرد.

این در حالیست مجموع معتادان به مواد مخدر در کشور بیش از ۳ میلیون نفر میرسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *