۷۵ درصد تروریست‌ها در سوریه و عراق بی‌سوادند

“دیده‌بان حقوق بشر شمال” با استناد به نتایج یک نظرسنجی اعلام کرد که ۵۷ درصد از تروریست‌های خارجی در سوریه و عراق سواد ابتدایی دارند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این نظرسنجی از شماری از جوانان شمال مغرب به ویژه منطقه “تطوان” که برای جنگ راهی سوریه و عراق شده اند، انجام شده و نشان می دهد که  ۷۴ درصد از این افراد در مناطق حاشیه ای شهرها زندگی می کرده اند و تنها ۲۳ درصد آنها زندگی متوسط داشته اند.

همچنین فقط ۱۰ درصد آنها عضو جنبش های اجتماعی مثل جنبش “۲۰ فبروری” بودند، بنا بر این عمده تروریست های مزبور در زمینه مشارکت در تشکل های اجتماعی و سیاسی با شکست مواجه شده، قدرت همسویی با محیط اجتماعی خود را نداشته و منزوی بوده اند. همچنین ۹۰ درصد آنها تاکنون هیچگونه فعالیت سیاسی نداشته اند.

بنا بر نتایج این نظرسنجی، ۲۷ درصد از این عده دوره متوسطه را گذرانده اند، ۶ درصد دوره لیسه و فقط ۱۰ درصد دانشگاهی بوده اند.

به گفته نزدیکان و دوستان تروریست های مزبور، ۴۰ درصد از آنان به طور سنتی عضو گروه های تندرو شدند که نسل اولی بودند و پس از آغاز تنش در سوریه راهی این کشور شدند.

شصت درصد نیز از دومین نسل هستند که در سال های (۲۰۱۳ – ۲۰۱۴) از طریق شبکه های اجتماعی در اینترنت به تروریست های این دو کشور پیوستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *