743 سایت انتخاباتی در روز انتخابات مسدود خواهد ماند

۱۱ حمل ۱۳۹۳

مسئولان کمیسیون مستقل انتخابات، اعلام کرد 6 هزار و 428 مرکز، رای مردم را در انتخابات آتی ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی این کشور اخذ خواهند کرد.

به گزارش به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، جنرال “محمد سالم احساس” روز یکشنبه در نشست خبری با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی در کابل اعلام کرد از مجموع 7 هزار و 171 مرکز اخذ رای، 743 مرکز اخذ رای در روز انتخابات به دلیل ناامنی مسدود خواهد بود.

ضیاء الحق امرخیل، رئیس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات نیز در این نشست خبری گفت که بسته بودن 10 فیصد مراکز رای گیری در مناطق ناامن نه تنها بر انتخابات آتی تاثیر منفی نخواهد گذاشت بلکه در سلامت برگزاری انتخابات و جلوگیری از تقلب احتمالی نیز مفید خواهد بود.

امرخیل همچنین از انتقال تجهیزات لازم برای اخذ رای در روز انتخابات خبر داد و به لزوم برگزاری انتخابات شفاف و سالم تاکید کرد.

وی افزود: تاکنون 200 هزار ناظر داخلی و خارجی از کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان کارت نظارت بر انتخابات دریافت کرده اند.

در همین حال، صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت داخله نیز با اشاره به تشدید حملات اخیر مخالفان مسلح در آستانه برگزاری انتخابات گفت: مخالفان مسلح و بویژه گروههای اطلاعاتی خارجی که برای بر هم زدن روند انتخابات تلاش می کنند، نمی توانند مانع برگزاری انتخابات شوند.

صدیقی از مردم افغانستان خواست با حضور گسترده در انتخابات به مخالفان مسلح پاسخی قاطع دهند.

743 سایت،

انتخاباتی ،

مسدود ،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.