7 تن از متهمان قضیه پغمان به اعدام محکوم شدند

7 سپتامبر 2014

اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده های متهمان تجاوزگروهی بر چهار زن در ولسوالی پغمان روز یکشنبه به صورت علنی در کابل برگزارشد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، پولیس کابل از جمله ده تن از متهمان که در قضیه تجاوزگروهی و دزدی در ولسوالی پغمان ولایت کابل، هفت تن از آنان دستگیر کرده اند و اولین دادگاه آنها به صورت علنی به ریاست قاضی بختیاری مسئول دادگاه جزایی ابتدایه شهر کابل برگزار شد.

دراین جلسه، دادگاه حکم خود را براساس قانون اساسی افغانستان صادر کرد که براساس آن تمام افراد بازداشت شده (7 نفر) به اشد مجازات “اعدام” محکوم شدند.

دادگاه اعلام کرد که پنج تن از متهمان بنام های عزیزالله، حیب، نظرمحمد، سمیع الله و مصطفی به جرم آدم ربایی هر کدام به 15 سال حبس، دزدی 20 سال حبس و به جرم زنا و تجاوزگروهی بر چهار خانم از جمله یک دختر 18 ساله به اشد مجازات “اعدام” محکوم شده اند.

همچنین صفی الله و جمیل دو تن دیگر از متهمان به دلیل نبود شواهد کافی از جرم آدم ربایی برئت گرفته اند اما به جرم دزدی به 20 سال حبس و به جرم زنا نیز به اشد مجازات “اعدام” محکوم شده اند.

قاضی بختیاری مسئول پرنده این متهمان گفت که فیصله این دادگاه نهایی نبوده بلکه متهمان می توانند که استیناف طلبی نمایند.

دادستانی کل کشور روز گذشته پرونده ده متهم که هفت تن از آنها دستگیر شده اند به دادگاه عالی فرستاده بود و این افراد متهم به تجاوز گروهی به چهار زن، رهزنی، سوء استفاده از لباس پولیس، حمل سلاح غیرقانونی و سرقت مسلحانه می باشند.

افغانستان

پغمان

دادگاه

دعدام

مجازات

محاکم

هفت متهم


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.