۶۵۰ داعشی در عراق به هلاکت رسید

11851936-439C-4380-AF2D-4B56562558DB_cx0_cy9_cw0_mw1024_s_n_r1منابع عراقی از کشف اسنادی در منازل مورد استفاده تروریست‌های داعشی در قریه هیت پس از آزادسازی آن خبر دادند که به هلاکت ۶۵۰ تروریست داعشی اشاره می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این اسناد در جریان نبردهای نیروهای  امنیتی و داوطلب مردمی برای آزادسازی ولسوالی هیت، روزانه ۱۵ تا ۲۰ داعشی به هلاکت رسیده که تعداد آنها در طول این عملیات به ۶۵۰ نفر رسید.

این در حالی است که منابع عراقی از هلاکت سرکرده نظامی داعشی‌ها در الانبار در جریان نشستی با جمع دیگری از تروریست‌های تکفیری و نیز انهدام یک انبار بزرگ تسلیحات و مهمات در الرطبه خبر دادند.

در عین حال، فرماندهی عملیات مشترک عراق اعلام کرد نشست سرکردگان گروه تروریستی داعش در ولسوالی القائم با موشک‌های هدایت شونده هدف قرار گرفت که در نتیجه آن ابوخطاب الجزاوی فرمانده نظامی داعشی‌ها در الانبار به هلاکت رسید. همچنین بزرگترین انبار تسلیحات داعش در الرطبه منهدم و تمام نگهبانان آن از جمله نبیل الکبیسی ابوهاجر مسئول این انبار کشته شدند.

این در حالی است که نیروهای داوطلب مردمی از تقویت حضور خود در شمال ولایت بابل و آماده شدن برای آغاز عملیات در جنوب بغداد خبر داده‌اند.

برخی مناطق جنوب بغداد شاهد تحرکات تروریست‌های داعشی است که در اراضی کشاورزی پنهان شده و نیروهای امنیتی و مردم را هدف قرار می‌‌دهند که این مسئله مستلزم عملیات نظامی گسترده برای پاکسازی باغات و مزارع از لوث تکفیری‌ها است.

Author