600 مصری پس از بازگشت از سوریه و عراق بازداشت شده اند

۲۶ قوس ۱۳۹۳

صدها نفر از شهروندان مصر که عضو گروه‌های تروریستی حاضر در سوریه و عراق بودند، پس از بازگشت به این کشور بازداشت کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری خاورمیانه، صدها شهروند مصر که در میان گروه‌های تروریستی داعش و “جبهه النصره” در سوریه و عراق حضور داشتند، پس از بازگشت به قاهره، بازداشت شدند.

یک مسئول امنیتی مصر اعلام کرد که سرویس امنیتی این کشور، طی یک سال گذشته 600 شهروند مصر را که از سوریه بازگشته بودند و در میان گروه‌های تروریستی حضور داشتند، بازداشت کرده است.

شمار افراد بازداشت شده از میزان خطرات بازگشت شهروندان مصری حکایت دارد که در میان گروه های تروریستی حاضر در عراق و سوریه حضور دارند و به گفته منابع مصر، شمار این افراد در ماه‌های اخیر افزایش یافته است.

این مسئول امنیتی در ادامه اظهارت خود افزود: افرادی که بازداشت شده‌اند، در دوره “محمد مرسی” (رئیس جمهور برکنار شده مصر) به سوریه سفر کرده‌ و در آنجا نیز دوره‌های مذهبی گذرانده‌ بودند. این افراد همچنین پیش از اینکه در عملیات نظامی علیه نظام بشار اسد مشارکت کنند، آموزش‌های نظامی دیدند، ولی پس از اینکه احساس خطر کردند، تصمیم به بازگشت گرفتند.

به گفته این منبع، افرادی که از سوریه بازگشتند، پس از اینکه عضو گروهک تروریستی “بیت المقدس” شدند، در “سینا” (شمال مصر) بازداشت شدند. به ادعای این منبع، بیشتر آنها در تلاش بودند تا گروه‌های مسلح خوشه‌ای را در سایر ولایت های مصر ایجاد کنند.

بازداشت،

بازگشت

تروریست،

سوریه،

مصر،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.