60 کیلومتر شاهراه فاریاب؛ جهنم برای مسافران این شاهراه

۳۰ میزان ۱۳۹۶

شاهراه نمبریک ولایت فاریاب که از مدت‌ها بدین‌سو از امنیت خوب برخوردار نیست، و درین اواخر این شاهراه به جهنمی برای مسافرین این شاهراه مبدل شده است.

شماری از باشنده‌گان ولایت فاریاب به خبرگزاری خاورمیانه، می‌گویند، بخش های زیادی از شاهراه نمبر یک فاریاب در اختیار طالبان است و آنان هر از گاهی بخواهند اهداف خود را درین مسیر تعقیب می‌کنند و افراد دولتی را به قتل می‌رسانند.

این باشنده‌گان فاریاب حکومت را در تامین امنیت این شاهراه به ناکارایی متهم می‌نمایند.

صبغت‌الله سیلاب عضوی شورای ولایتی فاریاب این گفته های مردم را تایید می‌کند و دسترسی طالبان را به بخش های بزرگی از این شاهراه نگران کننده می‌خواند.

سیلاب می‌گوید، این گروه “همه روزه” ایست بازررسی افراز می‌کنند و مسافرینی را که از این مسیر رفت و آمد دارند بازرسی وافرادی را که در تعقیب شان استند به چنگ می‌آورند.

به گفته سیلاب، از ولسوالی دولت‌آباد الی 5 کیلومتری شهر میمنه مرکز ولایت فاریاب که به دارازی 60 کیلومتر در اختیار طالبان مسلح قرار دارد و پوسته های امنیتی که در نقاط مرتفع موقعیت دارد در تأمین امنیت جان مسافران مؤثر تمام نمی‌شود.

در عین حال مقام های امنیتی ولایت فاریاب نیز حضور طالبان مسلح را در بخش های ازین شاهراه تایید می کنند.

دلاورشاه دلاور فرمانده پولیس فاریاب در گفتگو با خبرگزاری خاورمیانه گفت، طالبان با استفاده از ساحات سبز “به شکل دزدانه” شاهراه را نا امن می‌سازند و مسافران را آزار و اذیت می‌نمایند.

وی می‌گوید، پیش ازین عملیات های نظامی درین بخش های انجام شده و تلفاتی سنگینی نیز به این گروه وارد شده است.

فرمانده پولیس فاریاب با آنکه از تعداد پوسته های امنیتی موجود در این شاهراه جزئیات نداد؛ اما گفت که برنامه‌های را بخاطر ایجاد پوسته های امنیتی بیشتر و “بیزهای” امنیتی روی دست دارند.

این درحالیست که در دو هفته اخیر سه تن از سربازان اردوی ملی درین شاهراه به چنگ طالبان افتاده اند و روز جمعه گذشته یکی از راننده گان (فرد ملکی) کشته شد و پیش ازین نیز بارها قطار های نظامی هدف حملات راکتی طالبان مسلح قرار گرفته است.

محراب الدین ابراهیمی-خبرنگار زون شمال

شاهراه

طالبان مسلح

فاریاب

ناامنی


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.