۶ کشته و زخمی نتیجه تیراندازی در کابل

وزارت امور داخله کشور اعلام کرد که پس از برگزاری مراسم هفته شهید و سیزده همین سالروز شهادت احمد شاه مسعود قهرمان ملی کشور، شماری از افراد با شلیک هوایی پرداخته و در نتیجه فرود مرمی یک نفر کشته و ۵ تن دیگر شدند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این رویداد روز گذشته در ساحه خیرخانه مربوط حوزه یازدهم پولیس امنیتی کابل صورت گرفته است.

وزارت داخله اعلام که با تاسف فراوان؛ پس از مراسم یاد بود از سیزده همین سالروز شهادت قهرمان ملی کشور در خیمه لوی جرگه یک تعداد افراد و اشخاص در شرایط بسیار نازک و حساس سیاسی، با استفاد از این روز با سلاح های دست داشته  به گونه غیر قانونی به گشت و گذار در شهر کابل پرداختند.

این وزارت گفته که این افراد با فیرهای هوایی باعث آزار و اذیت مردم گردیدند که در نتیجه سقوط مرمی در مربوطات حوزه یازدهم شهر کابل یک جوان ۲۱ ساله بنام فریدون باشنده اصلی ولسوالی استالف ولایت کابل کشته و ۵ تن دیگر بشمول یک کودک زخمی شدند.

وزارت امور داخله کشور به فرماندهی پولیس کابل دستور داده است تا با در نظر داشت شواهد و اسناد تصویری که توسط کمره های امنیتی برداشته شده است، چگونگی قضیه کشته شدن فریدون و زخمی شدن ۵ شهروند کابل را به گونه جدی مورد بررسی قرار داده  و عاملان این رویداد را شناسایی و پس از بازداشت به نهاد های عدلی و قضایی کشور تسلیم نماید.

این وزارت همچنان فرمانده پولیس کابل دستور داده است تا با آنعده افرادی که در آینده نیز از این مناسبت ها سوء استفاده نمایند و باعث اخلال امنیت و نگرانی شهروندان کابل گردد، برخورد جدی نموده مرتکبین را پیگرد قانونی نمایند.

 

Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.