5100 عملیات تروریستی در شش ماه اول 2013

۱۰ عقرب ۱۳۹۲

شبکه CNN در گزارشی خونریزترین گروه های تروریستی را معرفی کرده است.

گروه تروریستی طالبان در راس لیست این گروه های تروریستی؛ و گروه تروریستی بوکوحرام نیجریه در رتبه دوم و القاعده عراق در جایگاه سوم قرار دارد؛ و به دنبال این این سه گروه، گروه های حزب کمونیست هند “مائوئیست” ، القاعده در شبه جزیره عرب و شاخه پاکستانی گروه طالبان هستند.

این پژوهش که توسط مرکز “ائتلاف ملی مطالعات تروریسم و مبارزه با فعالیت های تروریستی”در آمریکا انجام شده آمده است: در خلال سال 2012 بیشتر از 8500 عملیات تروریستی با مرکزیت دولت های خاورمیانه، آفریقا و آسیا و با دهها هزار نفر قربانی توسط گروهک های تروریستی مختلف انجام شده و با این برآورد تعداد عملیات های تروریستی در مقایسه با سال 2011، 69 درصد رشد داشته است.

این پژوهشگاه که مقر آن در دانشگاه “ماریلاند” آمریکاست بنا دارد نتایج تقصیلی بحث خود را منتشر نماید و در حال حاضر خلاصه ای از آن را در اختیار شبکه CNN قرار داده است. مرکز ذکر شده پیش بینی نموده سال 2013 بسیار خونبار تر و حجم حملات تروریستی بسیار بیشتر باشد به نحوی که فقط در شش ماهه اول آن بیشتر از 5100 عملیات تروریستی ثبت شده است.

از سوی دیگر و در اخباری مرتبط با یکی از همین گروهک های تروریستی، رئیس کمیته امنیتی شمال استان بابل “ثامر ذبیان الحمدانی” در اظهاراتی گفت: تعداد زیادی انتحاری از کشورهای قطر، سعودی و سوریه جهت انجام عملیات های انتحاری در ماه محرم الحرام و هدف قرار دادن هیئت های حسینی وارد عراق و به خصوص بابل شده اند. وی افزود: ما معلومات اطلاعاتی دقیقی داریم که نشان می دهد این افراد در اردوگاه هایی در شمال بابل هستند و تمام سعی خود را برای نابودی آنها و برملا کردن توطئه شومشان خواهیم کرد.

CNN

آمریکا

اسلام

بوکو حرام

تروریسم

جهاد

طالبان

ناتو


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.