50 کشته و زخمی در حمله انتحاری و تهاجمی در اسلام آباد

۱۲ حوت ۱۳۹۲

مقامات نظامی پاکستان در اسلامک آباد پایتخت این کشور اعلام کردند که بر اثر حمله انتحاری و تهاجمی شبه نظامیان، بیش از پنجا نفر از افراد ملکی کته و زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این حمله انتحارى تهاجمی شبه نظامیان در اسلام آبد پایتخت پاکستان در حالی صورت گرفته است که روز شنبه هفته جاری تحریک گروه طالبان در این کشور آتش بس یک ماهه را اعلام کرد و از تمامی طرفدارانش خواست تا از هر گونه تحرکات نظامی و انتحاری خود داری نمایند.

با این حال قبل از ظهر امروز(12 حوت) گروهی از مهاجمان مسلح و انتحاری در مرکزشهر اسلام آباد به ساختمان کارمندان بخش دادگاه عالی (قضات) حمله کردند و نخست یک عامل انتحاری مواد حامل اش را منفجر ساخت و سپیس گروه دیگر شروع به تیراندازی نمود.

این حمله دقیقا در منطقه ای کهچرو صورت گرفته است جای که کارمندان دادگاه عالی “بخش قضات” کار های ابتدایی مردم را انجام می دهند.

پولیس آمار دقیق کشته شده های این حمله را اعلام نکرده و اما بخش صحی شمار کشته شده ها را 13 نفر اعلام کرده و گفته اند که در میان کشته شده ها شماری از کارمندان دادگاه عالی نیزمی باشد.

همچنین مسئولان صحی در اسلام آباد گفته اند که تاکنون بیش از 35 زخمی به شفاخانه منتقل شده اند که وضعیت صحی شماری از آنان وخیم است.

شاهدان عینی در ساحه گفته اند که آنان شش مهاجم مسلح را دیده که به طرف مردم و کارمندان دولتی تیر اندازی می کردند و یکی از آنان انتحاری بودند.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است و از سوی معلوم نیست حمله کننده همه ای شان کشته شده و یا هم از ساحه فرار کرده اند.

50 کشته و زخمی

انتحاری

پاکستان

حمله

طالبان


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.