سرطان ۲۳, ۱۳۹۹

پنج هزار فرد مسلح به ارتش سوریه تسلیم شدند

عملیات گستردۀ ارتش سوریه برای پاکسازی حومه دمشقفرمانده پایگاه اطلاعات نظامی ارتش سوریه از تسلیم‌شدن دست‌کم پنج‌هزار فرد مسلح به نیروهای ارتش و توافق آنها برای جنگ با تروریست‌های داعشی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، فرمانده پایگاه اطلاعات نظامی ارتش سوریه گفت توافقی میان شماری از افراد مسلح سابق در شبه‌نظامیان جیش الحر که در حومه‌های درعا و السویداء حضور داشتند، و میان ارتش سوریه مبنی بر همکاری میان دو طرف برای نابودی داعش در مقابل دستیابی این افراد مسلح به عفو به دست آمد، این افراد مسلح که خود را تسلیم ارتش کرده‌اند، تعهد دادند با داعش در تمام جبهه‌های سوریه بجنگند.

این فرمانده میدانی گفته است مذاکرات از سه ماه پیش با نظارت شیوخ عشایر در درعا و دیرالزور آغاز شد و از حدود یک ماه پیش این توافق آماده اجرا شد که بر اساس این توافق، افراد مسلح جیش الحر از درعا و حومه آن به جبهة القریتین در حومه شمالی حمص و اطراف السلمیه در حومه حماه می‌روند تا این مناطق را از اشغال تروریست‌های داعشی تحت پوشش هوایی روسیه آزاد کنند.

این مقام سوری افزود ستون‌هایی از گروه‌های جنگجو که تعداد آنها به پنج ستون و هر ستون متشکل از هفتصد نفر است، با تجهزات کامل از منطقه اللجاه در حومه درعا به‌سمت مناطق تمرکزی که درباره آن توافق شده است، عزیمت کردند تا این مناطق را از وجود داعش پاکسازی کنند.

این فرمانده میدانی گفت این گروه‌ها تحت نام “اسود الشرقیه و کتائب تحریر سوریا” عمل خواهند کرد و به‌عنوان پشتیبان ارتش سوریه قلمداد می‌شوند.

بر اساس این توافق، ارتش با این افراد نمی‌جنگد، بلکه آنها را به سلاح و مهمات هم مجهز می‌کند و پوشش هوایی هم برای آنها ایجاد می‌کند تا مناطقی که در اشغال داعش است، آزاد شود.