5 زندانی گوانتانامو به قزاقستان منتقل شد

۱۰ جدی ۱۳۹۳

پنتاگون اعلام کرد پنج نفر از زندانیان زندان گوانتانامو که برای بیش از دو دهه در این زندان حبس بودند به قزاقستان منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، پنتاگون روز سه‌شنبه اعلام کرد که سه شهروند یمنی و دو شهروند تونسی که برای بیش از یک دهه در زندان گوانتانامو محبوس بودند به قزاقستان منتقل است.

طبق این گزارش، انتقال این پنج نفر به دنبال درخواست اخیر “باراک اوباما” رئیس‌جمهور امریکا برای تسریع در تعطیلی زندان گوانتانامو صورت گرفته است.

امریکا در مجموع ۲۸ زندانی را در سال جاری میلادی از گوانتانامو خارج کرد و اعلام کرد که در هفته‌های آتی تعداد بیشتری از این زندانیان را منتقل خواهد کرد. تعداد زندانیان زندان گوانتانامو در حال حاضر ۱۲۷ زندانی می‌باشد.

حدود یک ماه پیش نیز، امریکا اعلام کرد که 6 نفر از زندانیان زندان گوانتانامو در خلیج گوانتانامو کوبا را به اروگوئه فرستاده تا بعنوان پناهنده اسکان داده شوند.

زندان گوانتانامو در سال 2002 در زمان ریاست جمهوری “جورج دبلیو بوش” زیر نظر پایگاه نیروی دریایی امریکا در خلیج گوانتانامو ایجاد شد و افرادی که متهم به ارتباط با فعالیت‌های تروریستی در خارج از خاک امریکا بودند، به این بازداشتگاه انتقال یافتند.

در 22 جنوری سال 2009 بود که “باراک اوباما”، رئیس‌جمهور امریکا پس از وعده بسته شدن گوانتانامو دستوری را صادر کرد تا به کار این زندان مخوف پایان دهد اما با گذشت 5 سال اگر چه امیدها برای بسته‌شدن این زندان وجود دارد تاکنون نتیجه‌ای در بر نداشته است.

زندانی،

قزاقستان،

گوانتانامو،

منتقل


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.