410 تن در 6 هفته نخست سال 2016 در دریای اژه غرق شده اند

۳ حوت ۱۳۹۴

139408091209423606421794تعداد مهاجرین که در طول شش هفته نخست سال 2016 میلادی در دریای اژه غرق شده اند 35 درصد نسبت به سال گذشته افزاش یافته است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به طور میانگین هر روز دو کودک پناهجو بر اثر غرق شدن در آب‌های شرق مدیترانه جان خود را از دست می‌دهند.

این خبر دردناک از سوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام شده است که شامل کودکان غرق شده در دیگر مناطق دریای مدیترانه نمی‌شود.

«ویلیام اسپیندلر» افسر ارتباطات کمیساریای عالی پناهندگان در مصاحبه با یورو نیوز گفت: «هم اکنون کودکان ۳۶ درصد کل آمار پناهجویان را تشکیل می‌دهند و با این درصد بالا، احتمال غرق شدن تعداد بیشتری از آنان در دریای اژه میان ترکیه و جزایر یونان بسیار افزایش یافته است. در طول شش هفته نخست سال ۲۰۱۶، از ۸۰ هزار نفری که از بخش شرقی دریای مدیترانه عبور کردند، ۴۱۰ نفر در آب غرق شدند. به این ترتیب تعداد غرق شدگان نسبت به همین مدت در سال گذشته میلادی ۳۵ برابر شده است.

شایان ذکر است، از زمانی که تصویر آیلان کردی، کودک غرق شده در دریای اژه جهانیان را تحت تأثیر قرار داد، دست کم ۳۴۰ کودک دیگر در این منطقه غرق شدند.

اژه،

افزایش،

دریا،

غرق،

کودک،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed