۴۰ هزار معلم ارتقای ظرفیت می شوند

وزارت معارف میگوید در جریان سال جاری، ۴۰ هزار معلم از طریق برنامه داخل خدمت ارتقای ظرفیت می یابند و شماری از مکاتب نیز به اینترنت وصل می شوند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، محمدمیرویس بلخی سرپرست وزارت معارف امروز (۲۸حمل) طی نشست خبری گفت که در جریان سال جاری، ۲۰ هزار معلم چهارده پاس برای ادامه تحصیل به دانشگاه ها و ۲۰ هزار معلم دوازده پاس دیگر نیز به مراکز تربیه معلم معرفی می شوند.

بخلی افزود که روند استخدام ۱۱ هزار معلم نیز شروع شده است و تا پنج سال آینده تمام معلمان غیر حرفه‎یی به اساس معیارهای وزارت معارف ارتقای ظرفیت می‌ یابند.

او همچنان تصریح کرد که برای ۲۰۰ هزار تن از افراد واجد شرایط به شمول زنان، کوچی‌ ها و کارمندان خدماتی ادارات دولتی که از سواد محروم ‌اند؛ ۱۱هزار کورس سواد آموزی و برای ۱۰ هزار تن دیگر برنامه‌ سواد آموزی حرفه‌ ای دایر خواهد شد.

وی از ساخت ۳۰۰ مکتب از طریق وزارت شهرسازی و ۲۷۰۰ مکتب از سوی وزارت انکشاف دهات در جریان سال جاری خبر داد و نیز بیان داشت که ۵۰۰ مکتب بازسازی و  ۱۲۹۰ مکتب با لابراتوار و کمپیوتر تجهیز و ۲۰۰ مکتب از سوی وزارت مخابرات به اینترنت وصل می شود.

از سویی هم بلخی اظهار داشت که برای محل مشکل کمبود کتاب درسی در سال جاری، ۵۰ میلیون جلد کتاب چاپ شده و در دسترس دانش آموزان قرار میگیرد و در حال حاضر روند توزیع ۲.۲ میلیون جلد کتاب درسی در مکاتب آغاز شده است.

خبرهای مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *