۴۰ درصد از کارکنان ادارات دولتی وخصوصی در بلخ زنان هستند

ریاست امور زنان ولایت بلخ اعلام کرده است که از مجموع کارکنان در ادارات دولتی و نهاد های اجتماعی در این ولایت، چهل درصد از آنان را زنان تشکیل می دهد.
به گزارش خبرگزای خاورمیانه، خانم رابعه مرادی رییس امور زنان ولایت بلخ، مشارکت و حضور زنان در اداره‌های دولتی و نهادهای اجتماعی در این ولایت را رو به افزایش خوانده است.
خانم مرادی گفته است، در این اواخر فعالیت زنان بطور چشم گیری در بلخ  افزیش یافته و  بر اساس سرویی که در سال جاری از سوی ریاست امور زنان در شهر مزار شریف صورت گرفته، چهل درصد زنان این ولایت در اداره‌های دولتی و خصوصی مشغول کار اند.
 به گفته خانم مرادی، اکثریت این زنان در ولایت بلخ در مقام‌های  مهم و اساسی مشغول کار هستند که این خود نشان دهنده بلند رفتن مهارت‌های کاری زنان در این ولایت است.
با این حال رییس امور زنان ولایت بلخ از ایجاد زمینه‌های کاری برای زنان از سوی این ریاست و موسسات خارجی یاد کرده و گفته است که فرصت‌های کاری برای زنان از سوی  این ریاست و موسسات خارجی مهیا شده است.
چندی پیش شماری زیادی از فعالان جامعه مدنی و حقوق بشر در ولایت بلخ در نشستی نگرانی‌های شان را مبنی بر افزایش خشونت‌ها و تهدیدها علیه زنان در این ولایت ابراز داشتند.

Author

About Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *