۴ مقام بلندپایه طالبان با ۲۵ تن دیگر در پکتیکا کشته شدند

وزارت امور داخله کشور از کشته شدن چهار سردسته کلیدی شورشیان طالب همراه با ۲۵ تن همران شان در ولایت پکتیکا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این افراد در یک عملیات ویژه نیروهای امنیتی کشوردر مربوطات ولسوالی اومنه ولایت پکتیکا کشته شده اند.

براساس معلومات وزارت امورداخله، ابوبکر ولسوالی نام نهاد ولسوالی دیله، قوماندان قدیر ولسوال نام نهاد ولسوالی یحیی خیل و حماس ولسوال نام نهاد ولسوالی اومنه ولایت پکتیکا شمامل کشته شده ها هستند.

این عملیات روزگذشته(۹ جوزا) به هدف پاکسازی مناطق ناامن ولسوالی اومنه ولایت پکتیکا راه اندازی شده بود و هم اکنون در این ولسوالی یک فضای امن برقرار شده است.

گفتنی است که در این عملیات مقداری جنگ افزار سبک و سنگین نیز بدست آمده و دو عراده موتر مملو از مواد انفجاری که گروه های تروریستی میخواستند در حملات انتحاری از آن  استفاده نمایند از سوی نیروهای امنیتی کشف و از بین برده شد.

این گروه هراس افگنان در اکثر حملات تروریستی، ماین گذاری ، کمین و سازماندهی حملات انتحاری در ولسوالی اومنه و سایر مربوطات ولایت پکتیکا سهم فعال داشته اند.

همچنان در یک عملیات ویژه نیروهای پولیس در منطقه خرمین ولسوالی یوسف خیل ولایت پکتیکا، کبیر حلال مسوول نظامی شورشیان طالب در این منطقه کشته شد.

این فرد نیز در اکثر حملات تروریستی در مربوطات ولسوالی یوسف خیل سهم فعال داشته است.

وزارت امور داخله اعهلام کرد که بر مبنای برنامه ی امنیتی دور دوم انتخابات، متعهد به تامین امنیت تمامی مناطق کشور بوده و با تمام توان در جهت سرکوب و نابودی شورشیان  و فعالیت های تخربی و اخلال گرانه ی آنان، تلاش خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *