38 زندانی خطرناک از میمنه به کابل منتقل شدند

۱ ثور ۱۳۹۳

مقامات امنیتی فاریاب در شمال کشور می گویند که 38 تن از زندانیان خطرناک که در محبس این ولایت نگهداری می شدند، به کابل منتقل شده اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این اقدام وزارت امور داخله به دنبال حملۀ مهماجمان مسلح بر زندان ميمنۀ مرکز ولايت فارياب که منجر به فرار چهار زندانی شد، صورت گرفته است.

جمعه گذشته گروهی از شبه نظامیان طالب بر زندان میمنه ولایت فاریاب حمله کردند و چهار زندانی خطرناک را از این زندان فراری دادند و به دنبال آن وظیفۀ آمر کشف فرماندهی پولیس و دو زندانبان فاریاب، به تعلیق درآمده است.

عبدالعليم کوهستانى رييس عمومى محابس و توقيفخانه هاى  وزارت امور داخله کشورروز گذشته به فاریاب سفر کرد و او پس از بررسی همه جانبه تصمیم گرفت که 38 تن از زندانیان خطر ناک را به کابل متقل نمایند.

گفته می شود که این زندانیان در زندانی مرکزی پلچرخی ولایت کابل منتقل شده و شماری از فرماندهان مشهورطالبان در میان آنها است.

براساس معلومات مقامات امنیتی هم اکنون در حدود ٥٠٠ زندانی که متهم به جرایم جنایی هستند و ٢٠٠ تن به اتهام وابستگى به شبه نظامیان طالب به زندان میمنه ولایت فاریاب زندانی هستند و چندی قبل این زندانیان به دلیل عدم رسیدگی به دوسیه آنها از سوی حکومت دست به اعتصاب غذایی زده بودند.

افغانستان

پولس

زندان

طالب

فاریاب

کابل

وزارت داخله


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.