35 کشته و زخمی در حمله انتحاری میدان وردک

8 سپتامبر 2013

مقامات محلی در ولایت میدان وردک می گویند که در نتیجه وقوع یک حمله انتحاری در نزدیکی ریاست عمومی امنیت ملی این ولایت دست کم 35 تن کشته و زخمی شده اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، حوالی ساعت 1:15 دقیقه بعد از ظهر امروز (یکشنبه) شش مهاجم مسلح و انتحاری با استفاده از یک عراده موتر نوع تونس خود را به نزدیکی ریاست عمومی امنیت ملی میدان وردک رسانده و یکی از آنان موتر حاملش را منفجر کرده است.

این حمله در میدان شهر مرکز ولایت میدان وردک رخ داده است.

مقامات امنیتی ولایت میدان وردک می گویند به دنبال انفجار موتر، 5 تن از مهاجمان مسلح که قصدورود را به داخل ریاست امنیت و تاسیسات دولتی را داشتند با نیروهای امنیتی درگیر  و در زمان اندکی همه آنان کشته شدند.

براساس گفته های مسئول دفتر مطبوعاتی والی میدان وردک، در این رویداد شش حمله کننده انتحاری، چهار تن از نیروهای امنیت ملی کشته و 31 تن از غیرنظامیان به شمول یک سرباز محافظت عامه زخمی شده اند.

زخمی های این رویداد به زودترین فرصت برای تداوی به شفاخانه ها انتقال یافته و وضعیت شماری از زخمی وخیم می باشد.

در ساحه ای که موتر بمب گذاری شده توسط یکی از حمله کنندگان انتحاری انفجار داده شده است خسارات زیادی را به بار آورده و شدت انفجار بسیار قوی بوده و اکثر از ساختمان های دولتی در این رویداد تخریب شده است.

این رویداد در زمانی  صورت گرفته که والی ولایت میدان با جمعی از اعضای شورای صلح این ولایت در دفتر کارش مصروف گفتگو ها بوده اند.

تا کنون مسئولیت این حمله را به صورت کسی به عهده نگرفته اما گفته می شود که حمله توسط طالبان سازماندهی و اجرا شده است.

در ساحه ای که امروز در آنجا حمله انتحاری و مسلحانه صورت گرفت در نزدیکی آن ساختمان ولایت، فرماندهی پولیس، ریاست عمومی امنیت ملی، مرکز جلب و جذب اردوی ملی و قوای خارجی موقعیت دارد.

حمله انتحاری

شش مهاجم

مسلحانه

میدان شهر

میدان وردک

والی میدان وردک


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.