35 کشته نتیجه عملیات طوفان دره در کنر

۲۶ سنبله ۱۳۹۲

مقامات پولیس کنر در جنوب شرق کشور می گویند که عملیات طوفان دره که از یک هفته به این طرف در ولسوالی چپردره ولایت کنر از سوی نیروهای امنیتی کشور آغاز شده بود با کشته شدن دست کم 35 شبه نظامی طالب به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، عملیات نظامی تحت نام طوفان دره یک هفته قبل با اشتراک نیروهای پولیس ملی، اردوی ملی و امنیت ملی در ولسوالی چپردره آغاز شده بود.

عبدالحبیب سید خیل فرمانده پولیس کنر به خاورمیانه گفت: این عمیات حوالی ساعت 11:00 امروز موفقانه به پایان رسیده و در نتیجه آن 22 شبه نظامکی طالب کشته و زخمی شده اند، با این حال رسانه های دیگر به نقل مقامات محلی کنر گزارش دادند که در عملیات 35 تن از شبه نظامیات بدست نیروهای امنیتی کشور کشته و 4 تن دیگر زخمی شده اند.

به گفته فرمانده عمومی پولیس کنر، این عملیات به منظور پاکسازی ساحات تحت کنترل شبه نظامیان راه اندازی شده بود ودر آن بیشتر از ساحات از تحت اداره طالبان خارج شده و نیروهای امنیتی کنترل آن را به عهده گرفته اند.

در این عملیات مقدار جنگ افزار نیز به دست نیروهای امنیتی افتاده و یک سرباز پولیس و یک تن از نیروهای ارتش ملی زخمی شده اند.

تا کنون گروه طالبان در باره اظهارات مقامات امنیتی کنر ابراز نظری نکرده اند.

35 کشته

4 زخمی از طالبان

عملیات ها

کنر

نیروهای داخلی کشور


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.